Noworoczne postanowienie…. np. rzucić palenie!

Kilka dni temu odebrałam list e-mail od bliskiej osoby z następującą treścią:
“Czy w tej twojej aptece jest coś na rozum? Chciałbym zmądrzeć na tyle, żeby w końcu rzucić palenie. Idzie mi ostatnio ponad dwie paczki dziennie. Tak źle nie było nigdy.”

Co roku wiele osób robi podsumowanie kończącego się Roku.Na raka p?uc SMOKERADE Jednocześnie zastanawiamy się nad tym, jaki będzie ten kolejny rok?
Przecież większość tego co robimy w życiu, zależy wyłącznie od nas samych, zatem jak zaplanujesz kolejny rok, taki on będzie. Warto jednak sprawić, aby był to faktycznie lepszy rok, abyśmy nie żałowali, że nic nie zrobiliśmy z naszym życiem i … stoimy wciąż od lat w miejscu, a stać w miejscu to znaczy cofać się, bo świat idzie wciąż na przód. Również zmienia się moda i zasady – dziś jest już mało eleganckie palenie papierosów i w wielu miejscach publicznych, czy też w dobrym towarzystwie, osoby palące (niestety nałogowcy) – nie są mile widziane. Jeśli są wśród Was osoby, które chcą w nadchodzącym Nowym 2015 Roku zerwać z nałogiem – to powiedzcie im, aby zrobili to faktycznie!

Nie starajcie się, nie próbujcie “całe życie” zerwać z nałogiem, bo jest to oszukiwanie samego siebie, nie szukajcie tysiąca wymówek – ale zerwijcie tu i teraz! Tak jak napisał do mnie Grzegorz – zerwanie to nie tylko rzucenie papierosa do kosza, ale to zmiana myślenia – zmiana pojmowania świata, zmiana priorytetów życiowych – uświadomienie sobie tego co teraz jest dla nas najważniejsze, a być może wcześniej nie było. Aby skutecznie rzucić nałóg, już dziś – teraz – postaw sobie ten ważny celu w swoim życiu – rzucenie młodzieńczych nawyków palenia czy też picia alkoholu dla zdrowia własnego i innych ludzi i… Wejdź wreszcie w “dojrzałe” i bardziej świadome życie – w życie odpowiedzialne za siebie i innych.

Spis treści:
Co warto wiedzieć na temat szkodliwego dymu z papierosów?
Papierosy i ich 40 rakotwórczych substancji
Tytoniowy “Czarnobyl”
Choroby wskutek palenia aktywnego i biernego ( u dzieci)
“Zrywam z nałogiem”, ale jak?
Wspomaganie leczenia nałogu odpowiednim żywieniem

dym_palacz_zCo warto wiedzieć na temat szkodliwego dymu z papierosów?

Choroby powodowane paleniem wyraźnie skracają długość życia, nawet o 15 lat w porównaniu z osobami, które nigdy nie paliły. W XX wieku papierosy zabiły około 100 milionów ludzi, a jeśli sytuacja się nie zmieni, to w tym wieku zabiją prawie miliard ludzi.
Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że do 2020 roku tytoń zabije 10 milionów ludzi rocznie. Związek z paleniem wykazują zachorowania na nowotwory, zlokalizowane aż w 14 narządach (m.in. nerkach, pęcherzu moczowym, żołądku i jelicie grubym). Jednak jak wynika z psychologii, palacze tym sie zbytnio nie pr4zejmują. Zatem potrzeba im innej motywacji :) Badania wykazują, że za zachorowania na raka w 80-90 % odpowiadają czynniki zewnętrzne. U palaczy ryzyko zgonu wywołane nowotworami złośliwymi jest 7-krotnie większe niż u niepalących, natomiast z powodu raka płuc aż 30-krotnie większa!!!

Pomyśl, usłysz, poczuj lub wyobraź sobie, że tylko dzisiaj w powodu raka płuc na skutek palenia papierosów, zmarło kolejne 55 Polaków. Jutro umrze kolejne 55 osób w Polsce. Czy pewnego dnia Ty również chcesz być wśród nich? Pamiętaj – rak płuca zabija codziennie 55 Polaków. Czy jesteś w stanie sobie to wyobrazić? Tymczasem w Polsce 92% palących rodziców przyznaje się do palenia w obecności dzieci… Aż 70% dzieci narażonych jest na wymuszone bierne palenie. Każdego roku rodzi się 100 000 dzieci po 9-miesięcznej ekspozycji na dym tytoniowy z powodu palenia przez matkę w czasie ciąży!
Zobacz co grozi palaczowi aktywnemu i biernemu ( np. dzieciom) – więcej na ten temat: http://www.faceci.com.pl/smokerade_art.html

Papierosy i ich 40 rakotwórczych substancji Warto wiedzieć, więcej….
Zanim powstanie papieros, do tytoniu dodaje się wiele aromatów, a także substancji konserwujących, często o nieznanym, utajnionym przez producentów składzie chemicznym. Na przykład specjalne sole powodują, że papieros stale się tli, amoniak zmieniając pH biologicznie uaktywnia nikotynę, cukier i lukrecja poprawiają smak, a gliceryna dłużej zachowuje świeżość tytoniu. Tak chemicznie “spreparowany” papieros dostarcza palaczowi substancji, od której się uzależnia – nikotyny oraz 4.000 innych toksycznych związków chemicznych, w tym 40 substancji o działaniu rakotwórczym. Dym tytoniowy składa się z prawie 4.000 związków chemicznych, z tego ponad 40 to substancje rakotwórcze. Ich działanie nie jest ograniczone jedynie do palaczy tytoniu, ale także dotyczy wszystkich tych osób (mężczyzn, kobiet i dzieci), które przebywają w pomieszczeniach, gdzie występuje dym tytoniowy (tzw. “palenie bierne”). Wchłanianie dymu tytoniowego zachodzi głównie w układzie oddechowym, a także w przewodzie pokarmowym jako rezultat połykania m.in. śliny. Składniki dymu przenikają do krwiobiegu i są rozprowadzane po całym organizmie. Zły wpływ dymu tytoniowego obserwowany jest nie tylko w obrębie jamy ustnej czy płuc, ale także we wszystkich innych narządach, np. w pęcherzu moczowym, trzustce, narządach rodnych itp. Wykazano również zaburzenia funkcjonowania narządu wzroku, czy uszkodzenia formującego się płodu. pluca-dym_chemia
Tutaj znajdziesz opis kilka substancji, które wdychamy wraz z dymem papierosowym niezależnie czy jesteśmy biernym czy czynnym palaczem: http://www.gronkowiec.pl/toksyny_chemiczne.html

Wiele tych faktów jest ukrywanych przez firmy farmaceutyczne i sprzedające papierowy – świadomość szkód zdrowotnych wśród palaczy nie jest w ich interesie. Niewiele mówi się o szkodliwości izotopów radioaktywnych zawartych w papierosach. Każdy palacz wie natomiast, że niebezpieczne dla zdrowia związki są zawarte w substancjach smolistych. Chociaż w tytoniu znajduje się wiele izotopów radioaktywnych, badania wykazały, że do dymu przedostaje się tylko polon i radioaktywny ołów. Więcej – http://www.gronkowiec.pl/metale.html

 Tytoniowy “Czarnobyl”

Tytoń ma wysoką temperaturę żarzenia (dochodzącą do 900 st. Celsjusza), co powoduje, że w procesie palenia papierosów przekształceniom chemicznym ulegają prawie wszystkie zawarte w nim składniki. Oznacza to, iż w postaci dymu przedostają się one do naszego organizmu. Dla tego typu zagrożeń nieskuteczne okazują się stosowane w większości papierosów filtry. Papierosy z filtrami i mniejszą zawartością nikotyny to mit!

Robert Proctor tłumaczy, że filtr to jest mit. Nie ma czegoś takiego jak czysty dym. To tylko sposób uspokajania opinii publicznej, chociaż koncerny papierosowe od ponad trzydziestu lat wiedzą, że działanie samego tytoniu jako filtra daje podobne efekty, jak acetat celulozy, obecnie stosowany w filtrach. Z tego powodu wielu przeciwników papierosów domaga się zakazu stosowania filtrów. Filtry przynoszą oszczędności dla koncernów tytoniowych, a ludzie myślą, że palą zdrowiej. To samo dotyczy papierosów w wersji “light”. Ludzie, którzy przerzucają się na lżejsze papierosy, zazwyczaj bardziej się zaciągają lub po prostu palą więcej i częściej. W dymie papierosowym jest ich kilkadziesiąt. Do najważniejszych należą: arsen, benzopiren, nitrozaminy i diabelska mieszanka z policyklicznych węglowodorów aromatycznych, aldehydów, fenolu itd. Smoła i nikotyna to najsilniejsze trucizny. dym tytoniowy

Ponad połowa polonu i ołowiu zawartego w tytoniu trafia do organizmu palacza. Na podstawie badań prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim stwierdzono, że osoba wypalająca półtorej paczki papierosów dziennie otrzymuje w ciągu roku taką dawkę promieniowania jonizującego, jakby przeszła około 300 badań rentgenowskich!!!

Wiadomo przecież, że tego typu badania nie powinny być robione częściej niż 1-2 razy w miesiącu bez negatywnych skutków dla zdrowia. Palaczom szkodzi nie tylko nikotyna, czy dioksyny, ale także substancje radioaktywne zawarte w dymie papierosowym. Wypalając dwie paczki papierosów dziennie, w ciągu roku można otrzymać aż cztery razy większą dawkę promieniowania jonizującego niż ta, którą otrzymali w ciągu dwóch lat od katastrofy w Czarnobylu mieszkańcy najbardziej zagrożonych rejonów Polski. Rakotwórcze związki z dymu tytoniowego dla dzieci i dorosłych – link: http://www.gronkowiec.pl/dym_tytoniowy.html

Choroby wskutek palenia aktywnego i biernego Dym tytoniowy ma wpływ na wiele dolegliwości u dzieci i dorosłych. Wdychanie dymu tytoniowego ma udowodnione znaczenie w powstawaniu następujących chorób degeneracyjnych i nowotworów (zwiększa ryzyko ich wystąpienia):

– miażdżyca, nadciśnienie, żylaki, wylew krwi do mózgu, udar – http://www.noni.com.pl/wylew.html

– choroba niedokrwienna serca i zawał mięśnia sercowego – http://www.noni.com.pl/serce.html

– choroby ośrodkowego układu -nerwowego – http://www.noni.com.pl/nerwy.html – przewlekła obturacyjna choroba płuc, rak płuc

http://www.noni.com.pl/rak_pluc.html – choroby przewodu pokarmowego

http://www.noni.com.pl/crohna.html – rak trzustki i wątroby – http://www.faceci.com.pl/watroba.html

– rak żołądka – http://www.mangostan.pl/choroby.html – choroba wrzodowa, refluks i rak przełyku (np. Baretta)

http://www.gronkowiec.pl/helicobakter_pylori.html

– dyspepsja – http://www.mangostan.pl/choroby.html

– impotencja, rak prącia – http://www.noni.com.pl/potencja.html

– zaburzenie zapłodnienia –

– rak szyjki macicy – http://www.noni.com.pl/uplawy.html

– rak pęcherza moczowego – rak nerki – http://www.noni.com.pl/rak.html

– rak jamy ustnej

– rak krtani

– rak gardła

– rak wargi dolnej

– przedwczesne wystąpienie: starzenia się skóry, siwienia włosów, zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej oka, zmian w obrębie krążków międzykręgowych o typie dyskopatii , interakcje lękowe – wpływ na ciążę i rozwój płodu – zwiększenie ryzyka samoistnego poronienia, obumarcia płodu i zgonu dziecka w okresie okołoporodowym, niedorozwój płodu (dzieci matek palących mają średnio mniejszą masę urodzeniową o 170 g)

– dym tytoniowy ma również wpływ na późniejszy rozwój fizyczny i intelektualny dziecka Niektóre badania wykazały powiązanie palenia z: – zwiększający ryzyko wystąpienia choroby Leśniowskiego-Crohna i innej postaci nieswoistego zapalenia jelit

– zwiększa ryzyko powstawania wrzodów żołądka, refluksu żołądkowo-przełykowego oraz raka przełyku tzw. przełyk Baretta (PB)

– istnieją pewne dowody zmniejszonego ryzyka endometriozy u niepłodnych kobiet ( być może dym tytoniowy zabija pasożyty w tym przywrę i bakterie – przyczyny tych chorób), chociaż inne badania wykazały, że palenie zwiększa ryzyko niepłodności u płodnych kobiet. Nie ma dowodów na ochronne działanie u kobiet płodnych lub jest ich bardzo niewiele. Niektóre wstępne dane z 1996 sugerowały zmniejszone ryzyko wystąpienia włókniaków, jednakże dowody ogółem nie są przekonywające. Istnieją ograniczone dowody na zmniejszone występowanie nadciśnienia w czasie ciąży, lecz nie w przypadku ciąży mnogiej. Poza tym palenie zwiększa prawdopodobieństwo prawie każdego niekorzystnego działania zdrowotnego, jakie może dotyczyć matki i dziecka, i jest najsilniejszą pojedynczą, modyfikowalną przyczyną chorób oraz śmierci u matek i noworodków.

Choroby, opis i wspomaganie ich leczenie poprzez stosowanie kuracji naturalnej dotyczącej nie tylko leczenia skutków choroby, ale również usuwania jej przyczyn – link:
http://www.noni.com.pl/choroby.html

http://www.gronkowiec.pl/choroby.html

“Zrywam z nałogiem”, ale jak?

To zadanie dla prawdziwych “twardzieli”! Jeśli palacz zerwie z nałogiem, to dopiero po kilku latach spada u niego ryzyko raka płuc. Ale nigdy nie będzie tak niskie jak u niepalących. W ostatnich latach dramatycznie (5-6-krotnie) wzrosła liczba przypadków raka wpustu i raka gruczołowego przełyku ( zobacz przeyłk Baretta – link wyżej). Zjawisko to należy wiązać z narastaniem częstości wystęPOlinesian NONI sok liofilizowany firmy CaliVita na Tahitipowania choroby refleksowej, a także z paleniem tytoniu i otyłością. Palenie może o 40% zwiększać ryzyko adenocarcinoma przełyku tzn. zmian rakowych przełyku. To zwiększone ryzyko utrzymuje się jeszcze przez 30 lat od zaprzestania palenia!!! Moim zdaniem warto przynajmniej stosować ochronną profilaktykę podczas palenia papierosów i podawać Smokerade, Garlic Caps i C 1000. Ale podjęcie decyzji o rzuceniu palenia i realizowanie swoich postanowień to coś więcej – to świadome wejście w odpowiedzialne i dorosłe życie oraz dobry przykład dla naszych dzieci i wnuków. Wszak zaczynają palić już dzieci i młodzież, zatem palenie niestety jest dla osób niedojrzałych, które myślą, iż dzięki tej czynności osiągnęły pełną dojrzałość i taki stan trwa przez wiele lat życia. Tak faktycznie to kiedy wreszcie wydoroślejesz, zależy od tego, czy uporasz się ze sobą i rzucisz “szczeniacki” nawyk – palenie papierosów! Szczególnie po zerwaniu z nałogiem, w celu zabicia głodu nikotynowego, odtrucia organizmu, oczyszczanie go z rakotwórczych substancji i usprawnienia systemów obronnych, warto zastosować przynajmniej podstawowe suplementy:  SMOKERADE, POLINESIAN NONI SOK, C 1000, GARLIC CAPS. Warto też zainwestować w swój organizm podając preparaty odtruwające i regeneracyjne na wątrobę, przewód pokarmowy np. Liver Aid, Nopalin, Liquid Chlorophyll bądź wymiennie Ocean21. Priorytetowo ochrona wątroby – http://www.faceci.com.pl/watroba.html

Pomoc Polinesian NONI i kseroniny Dr R.Heinicke doszukał się zależności pomiędzy kseroniną a uzależnieniem od nikotyny: “Każdy może zostać w przeciągu maksymalnie 3 dni wyleczony z tego nałogu na podstawie tych samych reakcji, co w przypadku odnawiania komórek w mózgu narkomana.” Nikotyna, dostająca się do organizmu poprzez wdychany dym (również przez dzieci i biernych palaczy), bierze udział w procesie przemiany materii. Ze względu na jej podobieństwo z kseroniną, organizm myli ją i wykorzystuje w procesach biochemicznych. Pomimo swego podobieństwa, nikotyna działa nieco inaczej niż kseronina. Dochodzi do licznych przekłamań w sterowaniu procesami biochemicznymi. Narządy wewnętrzne przystosowane do kseroniny, zaczynają przestawiać się na środek zastępczy – nikotynę. Następują symptomy stresowe oraz inne i powstaje nałóg. Dalej już tylko stopniowe pogrążanie się naszego organizmu, przyspieszenie procesów starzenia się narządów, skóry, siwienia włosów oraz przyspieszenie i spotęgowanie rozwoju wielu chorób. NONI sok lub kapsułki stosujemy w celu uniknięcia głodu nikotynowego oraz wspomagania procesów oczyszczania – link: http://www.noni.com.pl/nalogi.html

http://www.noni.com.pl/oczyszczanie.html

Smokeradsmokerade-tabletki-dla-palaczye – niezbędne antyoksydanty szczególnie dla palaczy biernych i aktywnych…

SMOKERADE to specjalny zestaw antyoksydacyjny szczególnie dla aktywnych i biernych palaczy, składający się aż z 8 przeciwutleniaczy!

Smokerade jest ukierunkowywanym produktem szczególnie na górne drogi oddechowe, problemy z płucami i oskrzelami, alergie wziewna, astmę, na wiele chorób nowotworowych, ale szczególnie z uwagi na specjalny ochronny skład płuc, oskrzeli, żołądka, przełyku i krtani przeznaczony jest dla aktywnych i biernych palaczy – dla osób często stykających się z dymem, spalinami, sadzą – tak dla dzieci jak i dorosłych.
Więcej szczegółów na temat SMOKERADE -link: http://www.faceci.com.pl/smokerade.html
http://www.faceci.com.pl/smokerade_art.html

Inne produkty pomocne w programie wspomagania leczenia z nałogów (wątroba, płuca, cały organizm):

– działanie antyoksydacyjne – neutralizacja szkodliwych wolnych rodników – link: qProtect 4 Life – http://www.faceci.com.pl/protect.html lub Mega qProtect

C 1000Plus-1– odtruwanie, oczyszczanie i regeneracja komórek wątroby – linki:
Liver Aid – http://www.faceci.com.pl/watroba.html
C 1000 Plua, C PLUS – http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr200504.html
http://www.suplementy-online.eu/details-66.html
Super Co Q10 lub Sublinquial Co Q10 do ssania – linki: http://www.suplementy-online.eu/details-31.html
http://www.suplementy-online.eu/details-74.html informacje ogólne – http://www.faceci.com.pl/koenzym.html
– enzymy- linki: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr200503.html
Enzymoterapia – http://www.faceci.com.pl/enzymoterapia.html garlic-caps-produkt– sprawne wydalanie toksycznych związków oraz metabolitów z organizmu – udrożnienie ważnych kanałów oczyszczania: Garlic Caps – http://www.suplementy-online.eu/details-43.html Green Care – szczególnie przy wrzodach i refuksie żołądkowo-przełykowym – http://www.suplementy-online.eu/details-9.html lub Nopalin – http://www.faceci.com.pl/nopalin_papierosy.html Dodatkowo warto skorzystać z zestawu: Omega 3, Beta Caroten, Mega Zinc i Oxymax – tzw. CUD “MAGNESÓW TLENOWYCH” – http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr4.html

Wspomaganie leczenia nałogu odpowiednim żywieniem Żywienie ma również duże znaczenie w odtruwaniu i odżywaniu osoby, która rzuciła Palenie, zatem proszę dokładnie zapoznaj się z jego zdrowymi podstawami – http://www.gronkowiec.pl/dieta.html
http://www.faceci.com.pl/dieta.html oraz http://www.schudnij.com.pl/rozdzielna.html

Z okazji Nowego Roku 2015 życzę Państwu, aby upłynął on w dostatku miłości, przyjaźni i pieniędzy, pełen obfitości i dobrze rozwiązanych spraw, z odpowiednią ilością czasu na pracę, jak też na rodzinę bądź hobby oraz na niezbędny relaks i przyjemności. 
Życzę również Państwu dużo zdrowia, spełnienia marzeń i nadziei oraz realizacji swoich pragnień i celów, a osobom które postanowiły już rzucić swój nałóg, życzę dużo wytrwałości i siły woli w dążeniu do celu i tego, aby skutecznie spełniło się ich życiowe postanowienie.

Renata Zarzycka
Konsultant nr 0481110715 ( ten nr jest ważny podczas wpisywania sponsora – konsultanta)
GOLD Palm Manager CaliVita International

logo-sklep-calivitaZAMÓWIENIA SUPLEMENTÓW W NIŻSZYCH CENACH KLUBOWYCH TUTAJ  – 0 ceny detaliczne i klubowe do Twojego wyboru:
http://renatazarzycka.mycali.biz/products/

PRZY ZAMÓWIENIACH SUPLEMENTÓW  W CENIE KLUBOWEJ – ZAPIS DO KLUBU,
uprzejmie PROSZĘ UWZGLĘDNIĆ MÓJ NUMER KONSULTANTA:
0481110715 – Renata Zarzycka
http://www.calivita.com.pl/registration/0481110715

W razie pomocy z zamówieniem oraz dalszych pytań, proszę śmiało dzwonić (
tel. 509970880), zadawać pytania lub pisać e-mail:  https://renatazarzycka.pl/kontakt/

6 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.