Manipulacja medialna i społeczeństwo dezinformacyjne jako bariery w komunikowaniu w sprawie suplementów i szczepionek

W ostatnich dniach, w komercyjnych mediach pojawiły się ostre ataki na antyszczepionkowców i na suplementy. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z innej perspektywy, jako obserwator. Tak, jak obserwując sytuację i wyciągając wnioski, zrobił to znany dziennikarz Mariusz Max Kolonko z New York.

bariery w komuikowaniu dezinformacja i zastraszanieW 2009 roku obserwowałam akcje propagandową ze szczepionkami przeciw ptasiej grypie. U nas aż huczało, straszyło z ekranu TV. Pokazywano w telewizji szkoły w USA, które miały być przetransformowane na szpitale i obozy dla chorych na ptasia grypę, w celu odizolowania ludzi chorych od zdrowych.  To wszystko w Polsce wyglądało przerażająco. Wiele osób pamięta ten czas.
Dokładnie w tym czasie, wyjeżdżałam wraz z dziećmi do USA na Florydę i tam spotkałam dużo różnych osób –  również Polonię amerykańską. Nikt nie słyszał tam o ptasiej grypie. Natomiast my poczuliśmy się jakby media w Polsce, zrobiły z nas idiotów.  To doświadczenie zapamiętałam na całe życie. Teraz obserwuję dokładnie podobne sytuacje, jak zastrasza się ludzi w Polsce wizją epidemii, pandemii, różnych infekcji, których tak w zasadzie absolutnie nie ma. Trudno mówić o kilku przypadkach zachorować, że jest to pandemia czy epidemia. Ale zalegające szczepionki na odrę, które mają datę ważności do grudnia 2018, trzeba jakoś wyprzedać z apteki. Jak Ty byś to zrobił? Może przez zastraszanie?
Jaki jest cel tego zastraszania? Jak myślisz? Jaka jest intencja takiego działania?
O tym jest film poniżej, a na samym dole jest film tłumaczący cały proces tłumaczący, dlaczego tak się dzieje, że medycyna jest postawiona na głowie – prawie wszystko jest odwrotnie, niż powinno być w leczeniu, a wiele terapii zamiast leczyć, tworzy kolejne choroby.

Wszystkim ludziom, którzy dają się wkręcać w taką manipulację informacją publiczną, polecam zostać obserwatorem obu “stron medalu”, zanim zaczną naskakiwać na siebie wzajemnie, obrażać się, obniżać swoją wartość, osądzać i oceniać innych, za ich odmienne poglądy. Takie oceny i obrażanie, wszak świadczy wyłącznie o osobie, która ma takie zachowanie, bo czuje się słabsza i nie ma konkretnych argumentów oraz pełnej wiedzy na dany temat. W tym zagadnieniu polecam Wam kochani książkę, która jest zarówno moja lekturą pomocna w pracach przy doktoracie:  “Bariery w komunikowaniu i społeczeństwo dezinformacyjne”, Marian Gołka, Audiobook coaching biznesu MLM cz3a szczególnie jeden rozdział: Manipulacja w społeczeństwie informacyjnym, manipulacja medialna oraz zniekształcanie informacji w mediach. A oto polecana książka dla tych, którzy lubią czytać i gimnastykować swój mięsień czyli mózg oraz potrafią – co jest coraz mniej popularne –  używać umysłu w celu analizy i logicznego myślenia – link:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Bariery-w-komunikowaniu-i-spoleczenstwo-dezinformacyjne,68452476,p.html

Polecam również audiobook na temat naszych wypowiedzi i co one mogą oznaczać, jak rozmawiać aby używać słów, które nikogo nie będą ranić, aby nie być oprawcą dla nikogo
–  “Sekretne słowa klucze” – link:
https://sensus.pl/ksiazki/sekretne-slowa-klucze-biznes-relacji-w-systemie-mlm-cz-3-renata-zarzycka-bienias,s_0074.htm#format/3

Żyjmy bardziej świadomie Kochani i nie dajmy się wkręcać w cudzą grę, jaką uprawiają niektóre zagraniczne firm farmaceutyczne

Hasła reklamowe o szczepionkach oraz o ich “konieczności” sugerują ludziom od lat, że bez tego to już nie da się żyć i umrzemy. Moim zdaniem, zagadnienie to jest analogiczne do innych reklam tego typu, jak np.: „Bądź sobą – wybierz Pepsi”.
“Skoro w taki sposób dochodzimy do oryginalności – poprzez wtopienie się w tłum – to czego można oczekiwać na poziomie analizy i odbioru świata. Oryginalność i inność sprowadza się w większości przypadków do uczestnictwa w masowych ruchach o pozorach kontrkultury (spłycamy tu rozróżnienie kontr- i subkultury, nadając im to samo znaczenie) – hipster, normals czy inna powszechna grupa, do udziału w której podstawą jest posiadanie wystarczającej ilości zasobów finansowych, aby móc zaopatrzyć się w charakterystyczne gadżety” – pisze w swoim artykule pt: “Pragmatyczna instrumentalność czy źle stawiane pytania?”, profesor Marcin Szewczyk, w książce “Teraźniejszość totalna – tezy o współczesności”, pamięci profesora Jerzego Chłopeckiego.

prof-jerzy-bralczykW ostatnim czasie, nasze seminarium doktoranckie uświetnił kilkugodzinnym wykładem i dyskusją, znany i wybitny polonista, językoznawca oraz psycholog profesor Jerzy Bralczyk (na zdjęciu wraz ze miną obok po lewej). To spotkanie z Szanownym Panem Profesorem uczyło słuchania i usłyszenia, zrozumienia i uważności na to, co mówimy oraz co i w jaki sposób inni mówią do nas. Uczyło analizowania bezsensów słownych oraz manipulacji w medialnych tekstach, a także wynurzało z tekstów różnych polityków i z reklam pewne słowa klucze i tzw. “waciki słowne”, które są używane w mowie, aby wypełnić czas i treść nie mówiąc nic konkretnego, mając na celu wprowadzanie pewnych sugestie lub paniki strachu. To były super ciekawe informacje o sztuce medialnej retoryki “inaczej”. Zajęcia te zorganizował the University of Information Technology and Management (UITM) w Rzeszów (WSIiZ) dla doktorantów w dyscyplinie Nauki o mediach. Natomiast w Filharmonii rzeszowskiego, odbyło się spotkanie 5 grudnia 2018, z profesorem Jerzym Bralczykiem, Michałem Ogórkiem i Wojciechem Bonowiczem – film z tego spotkania umieszczony będzie w oddzielnym wpisie.

Oto film, który wyjaśnia w prosty sposób proces manipulacji medialnej opinią publiczna w celu dezinformacji i przekazywania zafałszowanych treści. Mowa w nim o strasznej epidemii w Czechach i na Ukrainie, co faktycznie jest bzdurą i rządy tych krajów nie potwierdzają tych kłamstw. Jak wiemy z psychologii, kłamstwa wielokrotnie powtarzane w manipulacji, wpadają wreszcie w podświadomość umysłu nieświadomych ludzi i przez ich podświadomość są postrzegane jako prawdy oczywiste bez zastanowienia się nad tym, jakie śmieci wpuszczamy niekiedy w swój umysł i bez uruchomienia analitycznych filtrów informacji. Zawsze warto sobie zadać pytanie, jaka jest intencja przekazywanych nam treści, czy faktycznie chodzi o nas i nasze zdrowie, czy o marketing firm farmaceutycznych, poprzez technikę starą jak świat – zastraszania nas.

Dlaczego TVN i inne media straszą epidemiami? – film zablokowano zaraz po jego emisji.

Żyj świadomie – obejrzyj ze spokojem film, przeczytaj polecaną książkę i wysłuchaj audiobooka.

To jest ich walka z ich konkurencją To nie jest nasza konkurencja, a oni chcą nas angażować do walki jako swoich popleczników, zwiększając przez to siłę  i przestrzeń działania swojego wahadła. To nie nasza walka, więc po co w nią wchodzić i zużywać energie oraz emocje.

Niektóre bogate firmy farmaceutyczne walczą wszak o rynek konsumentów z producentami ziół, naturalnych suplementami dla naszego zdrowia i rożnego rodzaju pomocnych sprzętów typu lampy np. leczenie światłem. Jak widać, wciąż im mało, stąd obniżają przykładowo granicę normy cholesterolu z 240 na 200 a obecnie na 190. Tym samym automatycznie mają więcej tzw. “chorych” kwalifikujących się do podawania leków i sztucznie tworzą choroby oraz chorych. To nie jest nasza walka, to nie jest nasz problem, tylko ich. Po co zatem tak ochoczo niektórzy w to wchodzą i wspierają to silne wahadło,  przeciw sobie samym i swoim rodzinom. Oni chcą, abyśmy weszli do ich gry na ich zasadach, jako marionetki,  ich zakładnicy i poplecznicy. Wodzą nas dezinformacją za nos. Oni w ten sposób nakręcają spiralę konfliktów w społeczeństwie, chcą podnieść nam negatywne emocje i zastraszać nas nieprawdziwymi informacjami. Strach i negatywne emocje, odcinają nas od logicznego, spokojnego myślenia, nie dają czasu ani szans na spokojne przemyślenia. To proces wprowadzania nam podprogowo swoich sugestii i imputowania  zafałszowanych treści w naszą podświadomość. W ten sposób zwiększa się proces wrogości między ludźmi, podział w społeczeństwie i tworzy się bariery w komunikacji. Tworzą się ataki jednych na drugich, obrażanie się, naskakiwanie, ocenianie, osądzanie itd.., zamiast spokojnej rozmowy na argumenty, poprawnej komunikacji i spokojnej dyskusji.  Na temat podstawowych barier w komunikacji są organizowane specjalne warsztaty w luty 2019:

Skuteczne techniki i strategie negocjacyjne w praktyce – 3 dniowy warsztat w Rzeszowie

Uważam, że warto wiedzieć więcej i mieć świadomość tego, jakimi narzędziarniami manipuluje się nami nie tylko w mediach, lecz również w życiu, a często w naszym własnym domu, robi to jeden z małżonków np. o cechach narcystycznych, socjo- lub psychopatycznych. Może tak postępować  nasz “zaborczy” rodzic lub nawet dziecko, które wystawia nas na próbę, an ile może sobie pozwolić na szantaż emocjonalny.
Szczegóły na temat trzydniowych warsztatów z barier w komunikacji i manipulacji oraz o sztuce zdrowej komunikacji i negocjacjach: w domu, w rodzinie, w sprzedaży i biznesie, odbędą się w dniach 1-3 luty 2019  (piątek, sobota, niedziela) oraz w późniejszych terminach, podanych na stronie. Więcej szczegółów tutaj: http://www.coachingzycia.com.pl/szkolenia.html

Czytajcie książki o żywieniu, o witaminach, o enzymach, uczcie się, zdobywajcie wiedzę, rozwijajcie się w tym temacie, aby nikt nigdy swoimi manipulacjami, nie zrobił Wam i Waszym rodzinom “wody w mózgu” i krzywdy. Najlepszym lekarze dla siebie powinniśmy być my sami.
Dziś od społeczeństwa wymagana jest wiedza, spora widza i umiejętności psychologiczne, aby nie dawać się wkręcać w manipulacje medialne i żyć w letargu jak nieświadoma niczego marionetki, jako we śnie. Czas się obudzić i stanąć obok tego wszystkiego jako obserwator.

Wszak witaminy i minerały są nam niezbędne do życia i temu nikt nie może zaprzeczyć, gdyż byłby głupcem lub kolejnym manipulatorem. Są ważniejsze niż antybiotyki, szczepionki, leki itd.   Witaminy i minerały oraz inne składniki pokarmowe, są podstawą życia i zdrowia, tak jak błonnik, enzymy w pożywieniu, czy też białka. Również tłuszcze są ważne i wracamy dziś do diety ketogenicznej, przed którą tak nas przestrzegano i zastraszono jakiś czas temu. Dlaczego wracamy do tłuszczy w żywieniu?
Przecież bez tłuszczy żadna nasza komórka zdrowo nie przetrwa. To nadmiar cukrów w żywności i napojach na szkodzi, a nie tłuszcz.
Polecam prościutką i bogatą w podstawy żywienia książkę Ireny Gumowskiej i prof. Aleksandrowicza “Kuchnia i medycyna”. To o czym tam jest napisane, znajdziecie częściowo w pożywieniu i wspomożecie organizm skoncentrowanymi składnikami witamin i minerałów w postaci właśnie suplementów.
Kto wam zabrania być zdrowym?

Oczywiście, szukajcie najwyższej jakości, pomocnych suplementów z witaminami. To może nam zapewnić wyłącznie certyfikat, jaki ma zaledwie 10% firm na świecieCGMP – ważna jest ta pierwsza literka “C”.

Na polskim rynku, tylko jedna firma może poszczycić się certyfikatami najwyższej jakości  –  jest to firma CaliVita, która od lat specjalizuje się w naturalnych produktach w tym w suplementach. Pomogła już milionom konsumentów w Europie, gdzie przede wszystkim działa.

Osobiście miałam przyjemność współpracować z wieloma osobami, które miały już nie żyć 10-15-20 lat temu, a żyją i czują się cudownie. To dzięki kuracji odpowiednimi suplementami CaliVita i zmianie trybu  życia oraz sposobu odżywiania. Jakość tych produktów, jak do tej pory, wydaje się być najlepsza na rynku Polskim, a być może i w Europie. Z pewnością suplementy CaliVita pod względem jakości i czystości produktów, zaliczają się do pierwszej 10-tki procentowej na świecie. Czy wiesz o tym?

CGMP-calivita-640

Na międzynarodowej stronie CaliVita jest napisane na ten temat potwierdzenie:  Superior control standards
“The majority of our products are made in the U.S.A. under the most stringent quality control conditions in accordance with the U.S. Food and Drug Administration’s (FDA) current Good Manufacturing Practices (cGMP) for the pharmaceutical and supplement industry. Our products are also compliant with the requirements of European Union (EU) legislation” –  czytaj więcej >>

==========
Zatem warto zastanowić się nad sobą, czy znów nie zostaliśmy wkręceni przez media w jakąś im wiadoma grę, na której mocno stracimy żyjąc dalej w niewiedzy. Śmiechu warta jest ta propaganda medialna, gdzie na rynku mamy suplementy rożnej jakości – gorsze i te na bardzo wysokim poziomie. Należy odróżniać te które są pomocne w poprawie utrzymaniu zdrowia, od tych, które produkowane są “w garażu” i są bardzo tanie. To jest rzetelność informacji prasowej a nie bełkot manipulacyjny, jaki nam się wciska na prawo i lewo. Jednak komuś na tym widocznie zależy. Dlaczego?
Odpowiedź analizy psychologicznej komercyjnych mediów w filmie wyżej.

Ci którzy kompletnie nie rozumieją na jakim świecie żyją, dają się wkręcać w te informacje jak marionetki. Wkręcają się emocjonalnie, a wiemy przecież, że jeśli emocje biorą górę i są zbyt intensywne, to mózg odcina nam dostęp do logicznego myślenia i analizy a spokojne przemyślenia. Wtedy wchłaniamy jak gąbka wszelkie sugestie i niekiedy jak w hipnozie czy letargu, bezmyślnie je przyjmujemy i agresywnie atakujemy przeciwników zasugerowanych nam przez media teorii.

Należy spokojnie i z dystansem patrzeć na to co niekiedy w mediach dostajemy. Są tam wartościowe treści edukacyjne, lecz również masę propagandy, w której uczestniczą bogate korporacje. Warto stanąć obok tego, rozglądać się i przyglądnąć się bliżej jednej i drugiej stronie, porozmawiać ze znajomymi i zrobić swój własny wywiad, zamiast obrażać innych, którzy mają odmienne doświadczenie i są na wyższym poziomie rozwoju. Może dowiesz się dziki temu, jak poważne problemy mieli oni po lekach farmakologicznych, po szczepionkach w rodzinie bądź u innych swoich znajomych. Zbierajmy informacje i własne doświadczenia, a nie bezmyślnie karmy się propagandą i  nie dawajmy się im manipulować jak marionetki, wodzić na sznurkach tak, jak oni chcą.

Prawda o Raku, farmaceutyczny monopol i historia chemioterapii

Warto posłuchać historii farmacji i powstania medycyny farmakologicznej w filmie: Prawda o Raku: Globalne Śledztwo. “Nazywam się Ty Bollinger i jestem gospodarzem programu. Wielu z was oglądało być może w zeszłym roku program W Poszukiwaniu Lekarstwa. Udało nam się przejechać całe Stany Zjednoczone i przeprowadzić wywiady z lekarzami, naukowcami oraz pacjentami chorymi na raka, aby dowiedzieć się, co robią, by leczyć tę chorobę”.


Dialog, dialog i jeszcze raz dialog społeczny, w roli obserwatora i bez emocji.

wartosc-poczucie-szczesciaSzczególnie polecam książkę o manipulacjach w mediach osobom, które dają się łatwo wkręcać, działają zbyt emocjonalnie i wychodzi z nich “słoma z butów” oraz chamstwo, podczas konwersacji obrażają swoich adwersarzy bo są na tyle słabi, że nie mają własnych argumentów. Chcą zakrzyczeć i poniżyć osób o odmiennych poglądach. A czy Ty też czasem dajesz się solidnie wkręcić mediom w zagadnienia szczepionek bądź suplementów, zamiast mieć na ten temat szeroką wiedzę aby mądrze rozmawiać i mieć wyrobioną własną opinię jako rzetelny obserwator, który widzie obie strony i jest również w empatii z poszkodowanymi dziećmi i ich rodzicami.

Życzę spokojnego podchodzenia do medialnej propagandy, życzę wiele dystansu i nauki zadawania sobie pytań, co poczynimy na warsztatowych. Warto zastanowić się nad tym,  co oni  emitują i po co, jakie jest tego przesłanie, kto ma z tego największą korzyść, czy mają dobrą intencję i faktycznie chcą nas chronić, czy to jest manipulacja. Dlaczego tak mało mówi się nam o żywieniu i uzupełnianiu organizmu w witaminy i minerały jako pierwszej bezpiecznej terapii leczniczej w chorobach i w profilaktyce przeziębień oraz chorób infekcyjnych i wirusowych? Dlaczego w to miejsce wciska się kity o tym, że bez chemicznych leków nie możemy żyć?

Warto podchodzić do większości medialnych informacji jak mędrzec – ze stoickim spokojem i dystansem tak, aby emocje, nie zaćmiły nam logicznego myślenia.
To dla naszego własnego dobra i zdrowia oraz  dla zdrowia naszych rodzin.

Żyjmy mądrze i świadomie.

mgr Renata Zarzycka-Bienias,
doktorantka w dyscyplinie Nauki o mediach.
autorka wielu stron internetowych, książek i audiobooków o zdrowiu, komunikacji, negocjacjach, mediacjach oraz biznesie w tym szczególnie w sektorze MLM – link do wszystkich prac:  https://www.empik.com/szukaj/produkt?q=renata%20zarzycka&qtype=basicForm

Masz pytania – zadzwoń i skonsultuj swój problem: 730 970 880,
Masz potrzebę poprawy zdrowia fizycznego lub psychicznego, przyjdź na konsultacje do gabinetu w Rzeszowie, ul. Reformacka 3 – zadzwoń i umów się na wizytę.

Practical coaching NLP, czas na zmianę – 1 stopień

szkola-coachingu-nlp-practical-renata-zarzycka-bienias3

 

5 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.