Champion Leaders – Jesus Christ Superstar

Mistrz wśród Liderów – Jezus, w krótkim czasie swojego pobytu na Ziemi potrafił ująć za serce wielu ludzi a wśród nich 12 Apostołów.  Jak wielki miał w sobie magnetyzm osobisty?  Ileż spełniał cech Lidera?

Doskonała książka dla każdego menedżera, który chce wnieść szacunek i wzgląd na innych, inspirację i pozytywne myślenie do codziennej pracy ze swoim zespołem

Podobnie jak nasz Papież Jan Paweł II czy inni Liderzy, musiał być silny psychicznie, odporny na krytykę, nieugiety w swoich zamiarach. Musiał być wizjonerem, który wie w którym kierunku kroczyć do celu. Jest on przywódcą dla innych. Nie mógł się poddać i okazać słabości, musiał podejmować samodzielne decyzje i być dla innych ludziwspierać ich, uczyć  i podnosić na duchu w nieszczęściu czy cierpieniu.  Lider musi podejmować samodzielne decyzje i ponosić ich konsekwencje, często ucząc sie na własnych błędach.  Lider najpierw jest dla innych ludzi, a dopiero na końcu – dla siebie.  Aby być  tak doskonałym Liderem jak np. Jezus, niezależnie od religii jaką wyznajesz – musisz wykształcić w sobie podobne cechy Lidera. Piotr Zarzycki na swoim blogu we wpisie “Szkolenie z Mistrzem”  pisze: ” Nie od dziś wiadomo, że aby osiągnąć Mistrzowski poziom, trzeba nie tyko wylać sporo potu w swojej pracy, ale nauczyć się tego, czego Stwórca nie dał nam w wystarczającej ilości”.  Lider przyciąga do siebie innych swoim zachowaniem i oddaniem dla nich i jest świetnym Menedżerem (organizatorem), o czym w swojej książce pt. “JEZUS CHRYSTUS MENADŻER” pisze Laurie Beth Jones.  To doskonała książka dla każdego menedżera, który chce wnieść szacunek i wzgląd na innych, inspirację i pozytywne myślenie do codziennej pracy ze swoim zespołem.
Te cechy musi mieć w sobie każdy Menadżer. Bez tych cech nie ma szans na Lidera i sukces w branży, w której współpracuje się z ludźmi.

Ponieważ Jezus mówił do ludzi prostym językiem, stosował w nim wiele technik działających na wyobraźnię i emocje – dlatego też nie można było zapomnieć tego o czym mówił, co robił i tego, że był wśród nas na Ziemi. Każdy z Apostołów zapamiętał go nieco inaczej, a historie te przekazał dalej. Nawet w kolejnych Ewangeliach są nieco inne opisy dotyczące podobnych wydarzeń. Historie z życia Jezusa uzupełniają się wzajemnie. Ewangeliści Mateusz i Jan byli apostołami Jezusa, a  ewangelie apokryficzne, których autorstwo przypisuje się m.in. apostołowi Judaszowi (Ewangelia apostoła Judasza w języku koptyjskim).  Autorzy ewangelii kanonicznych – ewangelista Marek i Łukasz – nigdy nie widzieli Jezusa, gdyż żyli w okresie późniejszym, a  Ewangelia apostoła Tomasza była napisana w języku koptyjskim pod koniec II w. n.e.  Natomiast Ewangelia wg. Filipa częściowo treścią nawiązuje do Ewangelii wg Tomasza  i zachowała się w języku koptyjskim, ale historycy twierdzą, że to tłumaczenie wcześniejszego tekstu greckiego.  Czy wiesz, że autorów czterech ewangelii kanonicznych Mateusza, Jana, Marka i Łukasza nazywano ewangelistami dopiero od III wieku n.e. , a autorstwo tekstów tych ewangelii jest podważane przez historyków? 

Jednak historyczne źródła wspominają Piłata i Jezusa…
http://vod.pl/jezus-dowody-zbrodni,143956,w.html

Nie mniej jednak władze Kościoła już w III w. n.e. doskonale wiedziały, że pisanie tego typu ksiąg miało ogromne znaczenie w tamtych czasach dla propagacji i promowania danego tematu w celach marketingowych oraz utrwalenia jego “właściwego” obrazu w historii często nie zupełnie zgodnego z prawdą. Dzisiaj również niezbędne jest publikowanie swoich prac w znanych magazynach i w Internecie budując w ten sposób własny wizerunekjeśli nie jesteś widoczny/a  – nie istniejesz – mawiają politycy.

Cokolwiek jest dziś prawdą a co nie, pozostaje niezbity dowód na to, że Jezus był niezwykłym człowiekiem i mistrzem wśród Liderów. Tylko nieliczni z jego uczniów potrafili go zduplikować w ten sposób, że mimo, iż kolejne pokolenia chrześcijan – przyłączający się do “sieci rybaków” ludzie nie znali Jezusa osobiście – uwierzyli w jego ideały. Przez wieki duplikacja była podstawą do nauki wielu zawodów dla np. kowala, bednarza, pszczelarza czy księdza, tak dziś również duplikacja jest powszechnie stosowana w wielu kierunkach nauki i pracy np. jak ze studenta, potem asystenta zostać profesorem. Szczególne znaczenie cechy Lidera oraz duplikacja ma w branży MLM, którą zawodowo się zajmuję od blisko 20 lat. Ale czym może być duplikacja, którą zastosowali apostołowie?

Aby coś dało się zduplikować – musi być proste do zrozumienia i nauczenia się przez każdego oraz posiadać możliwość wielokrotnego powtarzania. Jednym słowem nie kombinuj po swojemu, nie rozmyślaj za dużo nad nowymi sposobami, ale dokładnie powtarzaj to co robi Twój poprzednik, będący wzorem do naśladowania. Ksiądz z pokolenia na pokolenie prowadzi mszę świętą w podobny sposób czytając te same teksty i posługując się tym samym schematem mszy.  A my prowadząc prezentację czy to produktu czy marketingu najczęsciej również posługujemy się pewnymi schematami wcześniej opracowanymi, które się sprawdziły.  Ale tyle na dziś z tych tematów.

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę zaprosić Was na niezwykły koncert fragmentów pięknych pieśni z musicalu  “Jesus Christ Superstar” –  rock opera z przełomu lat 1969 i 1970, autorstwa Brytyjczyków Andrew Lloyd Webbera (muzyka) i Tima Rice’a (słowa), która opowiada o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa.

Oto cechy silnego Lidera – Jezusa, które idealnie pokazał Ted Neeley
– aktor i wokalista o niezwykłej osobowości i głosie

Rozmowa Jezusa z Bogiem “Dlaczego Ja, dlaczego mnie wybrałeś…”
– rewelacyjnie genialna rock solówka Ted Neeley
– Gethsemane (New York 2006)
Jesus Christ Superstar

[tube]0rEVwwB3Iw0[/tube]

To bez wątpienia doskonałe emocje i niezwykła energia w postaci Jezusa, przekazana w magiczny sposób przez odtwórce Ted Neeley – zapada w pamięć i w serce. Mnie zauroczyła, a Święta Wielkanocne od wielu lat – odkąd po raz pierwszy zobaczyłam i usłyszałam musical  “Jesus Christ Superstar” na I roku studiów na Akademii muzycznej w Warszawie ( marzec 1985 r.)  – kojarzą mi się m. in z tym właśnie filmem i przedstawianymi w nim obrazami i pięknymi rockowymi ariami – to przeciez rock opera.

SPOKOJNYCH    ŚWIĄT   WIELKANOCNYCH!

 

Źródło: wikipedia.org

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.