+48 509 970 880
office@renatazarzycka.online

Kulinarna iskra życia – enzymy na święta

"Czas na zmiany"

Kulinarna iskra życia – enzymy na święta

kogucikiŚwięta to szczególne dni, kiedy w koło roztacza się wiele zapachów smacznych potraw, a my wprost zjadamy je oczami. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na skosztowanie z wszystkiego, czy też na syte zjedzenie. Wiele osób cierpi na różne problemy układu trawienia. Jednym z nich jest niestrawność, która potrafi dopaść podczas świąt, nawet największych “twardzieli”. Dlaczego?

Często zapominany o podstawowych zasadach żywienia, do których m.in. należy stosowanie żywności bogatej w enzymy.

Enzymy są konieczne w procesie trawienia. Biorą udział w uwalnianiu z pożywienia witamin, soli mineralnych, aminokwasów – niezbędnych składników dla naszego zdrowia oraz wielu innych cennych składników odżywczych. swieta-jaja-zajaceDzięki temu utrzymują w dobrym stanie organizm. Są biochemicznymi katalizatorami tzn., inicjują zachodzące w organizmie reakcje, które bez ich obecności nie mogą mieć miejsca.  Bez enzymów trawiennych nasz organizm nie byłby w stanie strawić i wykorzystać pożywienia. To dzięki nim dobrze przyswajamy wszystkie znajdujące się w pokarmie składniki odżywcze, potrzebne do sprawnego działania naszego organizmu. Każdy enzym działa na konkretny rodzaj pokarmu i nie może zostać zastąpiony innym.
Enzymy w pożywieniu
giną już w zetknięciu z temperaturą 40-47°C czyli podczas gotowania, pasteryzowania, opiekania itp.
Więcej na ten temat znajdziesz tu  – link:
http://www.faceci.com.pl/enzymy.html

Enzymy wytwarzane są również przez trzustkę i inne gruczoły oraz narządy wewnętrzne. W dzień wykorzystywane są przy trawieniu. Szczególnie w nocy i podczas snu, przedostają się do krwi, by oczyścić organizm z groźnych drobnoustrojów, martwych i uszkodzonych komórek oraz toksyn.

ambrozja-owocowaCzy kiedy chorujesz, często cierpisz na brak apetytu?
W ten naturalny sposób – brakiem apetytu, organizm reguluje zagospodarowanie własnymi enzymami, które zamiast trawić pokarmy, może w większej ilości przekazać do swojego wnętrza w celach walki z chorobą. Często „dobre” mamusie, wprost na siłę chcą podać choremu dziecku posiłek, a tym samym nieświadomie spowolnić procesy uzdrawiania się organizmu. W tym czasie warto z pewnością zadbać o duże ilości czystej wody oraz naturalne pożywienie bogate w błonnik i składniki mineralno-witaminowe. Może to być świeży sok warzywno-owocowy lub np. szklanka letniej wody n. popijając suplementy płynne (np. Ocean21, Liqiu Chlorophyll, ZenThonic) lub w kapsułkach bądź tabletkach (np. Digestive Enzymes).

Wszystkie suplementy tutaj >>

Enzymy trawienneaktywne tylko w temperaturze Twojego ciała 36,6ºC. Zatem spożywanie potraw prosto z lodówki znacznie spowolni ich prawidłową reakcje lub ją nawet uniemożliwi. Niedobór, deficyt lub nawet brak jednego enzymu może oznaczać różnicę między zdrowiem a chorobą.
===============================

baby-lanchZasada zdrowej diety „tao”

Jedna z zasad diety „tao” (w tłumaczeniu ,,ścieżka przez życie”) głosi, że: „do konsumpcji należy w miarę możliwości wybierać produkty świeże i „żywe”, unikając nadpsutych i „martwych” oraz, że należy je spożywać na surowo lub lekko ugotowane.”

Zatem oznacza to, iż enzymy najłatwiej uzyskasz z niegotowanych lub niskoprzetworzonych owoców, warzyw, ryb, mięsa i jaj. Natomiast enzymy inaktywowane i niszczone są przez stosowanie wysokich temperatur i rozgotowywanie pokarmów. Najpopularniejsze na Zachodzie metody przyrządzania potraw to pieczenie, silne smażenie, grillowanie oraz podgrzewanie w mikrofalówce. Procesy te, to najwięksi zabójcy enzymów.

Definicję dla „żywego pożywienia” pół wieku temu podał dr McCullum z John Hopkins University:
 „Do jedzenia nadaje się wszystko, co podlega zepsuciu i gniciu, ale jeszcze zanim to nastąpi”.

Przykładowo, oczyszczona biała mąka nie zepsuje się w przeciwieństwie do świeżo zmielonego pełnego ziarna. Szczury karmione białą mąka a nie ziarnem, szybko umierają z wycieńczenia. U osób stosujących tego typu skrobie, a szczególnie łączona z tłuszczami i cukrem – drożdżówki, zapycha się i z czasem twardnieje wątroba. Pomyśl o tym, jak często spożywasz takie “smakołyki” i jak wtedy się czujesz?
A z jakiej mąki najczęściej zjadasz różne potrawy np. chleb, ciasta, kluseczki?

enzymy trawienneJeśli porównasz dwie grupy szczurów, z których jedna odżywia się wyłącznie surowymi pokarmami, druga zaś gotowanym pożywieniem, przekonasz się, że szczury z pierwszej grupy żyją średnio trzy lata, zaś szczury z drugiej grupy ledwo dożywają do dwóch lat. Eksperymenty dr Pottengera na kotach karmionych surowym i pasteryzowanym mlekiem dały podobne rezultaty, przy czym koty karmione pasteryzowanym mlekiem często chorowały na choroby przypisane ludziom, a w trzecim pokoleniu miały nawet problemy z rozmnażaniem się.
W Japonii przeprowadzono serie eksperymentów, w których testowano myszy. Badacze Okada i Sano z Wydziału Biochemii Rządowego Instytutu Chorób Zakaźnych karmili myszy mlekiem surowym oraz podgrzewanym przez 30 minut w temperaturze 60, 80, 100, 120 i 140ºC. Każda grupa, u której liczono wartość przyrostu wagi, liczyła po 10 myszy. Badania wykazały, że myszy karmione mlekiem ogrzewanym do 60 ºC, ważyły 20% mniej niż karmione mlekiem surowym, zawierającym naturalne enzymy i struktury białek. Reszta myszy nie dotrwała do końca eksperymentu. W grupie myszy karmionych mlekiem ogrzewanym do 80ºC trzy myszy zdechły ciągu 3 tygodniu, myszy z kolejnej grupy zjadające mleko podgrzewane do100ºC, pozdychały w ciągu 2 tygodni, myszy zjadające mleko podgrzewane do 120ºC przetrwały zaledwie 1 tydzień, a ostatnia grupa (140ºC ) zdechła po 3-5 dniach.
Czy ktoś z Twojej rodziny pije takie pasteryzowane mleko lub UHT – podgrzewane aż do 1000ºC?
Więcej na temat mleka tutaj – http://www.noni.com.pl/mleko.html

Co oznacza w przypadku ludzi, unikanie nadmiaru „martwych” posiłków w tym pasteryzowanych produktów, sztucznych witamin, syntetycznych leków, a zarazem wzbogacanie pożywienia w „żywe” potrawy pełne enzymów oraz w najwyższej klasy suplementy bogate w enzymy?

W przypadku ludzi oznacza to dodatkowe 20-30 lat życia w pełni zdrowia, sprawności fizycznej i umysłowej oraz znaczne spowolnienie procesów starzenia się organizmu.
Więcej na temat różnicy pomiędzy “martwym” a “żywym” pożywieniem – http://www.noni.com.pl/pasteryzacja.html

Rola enzymów w odżywianiulogo-sklep-calivita

Nauka zachodnia doskonale wie, że enzymy to delikatne związki, które łatwo ulegają zniszczeniu pod wpływem wysokich temperatur, wilgoci, utlenienia, napromieniowania i związków syntetycznych. Na te czynniki enzymy narażone są podczas gotowania, puszkowania, rafinowania, konserwowania syntetycznymi składnikami chemicznymi i podczas pasteryzowania artykułów żywnościowych. W temperaturze wyższej niż 55ºC wszystkie enzymy ulęgają rozpadowi. Jak wiadomo temperatura pasteryzacji wynosi 60ºC.

Świeży produkt określa się jako „żywy” tylko wtedy, kiedy w jego składzie znajdują się czynne enzymy. Lekarze – taoiści określają ten związek życia zawarty w pożywieniu mianem chee (czytaj „czi”). Enzymatyczne chee stanowi zdecydowanie najważniejszy dla zdrowia składnik pokarmowy. Zapas chee w każdym organizmie jest ograniczony. Im szybciej zostanie on zużyty, tym szybciej można spodziewać się unicestwienia organizmu i jego końca.

Farmerzy amerykańscy już dawno zauważyli, że świnie karmione surowymi ziemniakami nie chcą tyć, za to ugotowane ziemniaki tuczą je bardzo szybko. Czynne enzymy w surowych produktach odgrywają prawdziwie doniosłą rolę w procesie trawienia. Uwalniają organizm od przykrych skutków gnicia i fermentacji resztek pokarmów, a także pozwalają na skuteczne spalanie kalorii, co zapobiega zaburzeniom metabolicznym i odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Znaczna część tego, co uważamy za tkankę tłuszczową u osób otyłych często nie jest tkanką tłuszczową, ale grubą zastygłą warstwą śluzu i substancji toksycznych, wypychającą ścianki jelit, węzły chłonne, migdałki, zatoki, podgardle, uda u kobiet tworząc celulitis i inne tkanki ciała.
W takim przypadku nawet najlepsze produkty odchudzające nie poradzą, kiedy nie rozpoczniesz wcześniej procesu odtruwania organizmu, oczyszczania i usuwania śluzowo-toksycznych złogów stosując np. NOPALIN, idealny w tym celu liofilizowany OCEAN21 lub  Polinesian NONI (w soku liofilizowanym – raczej unikaj soków pasteryzowanych) oraz bomba enzymatyczna z owoców, w tym  z mangostan – ZENTHONIC.
Korzystne są również tłuszcze nienasycone w silnym koncentracie jakie posiada CaliVita, m.in.:  OMEGA3 to tłuszcze w naturalnej produkowane w technologii próżniowej, dzięki czemu zachowują swoja postać”cis” – najlepsza forma naturalna kwasów omega3.
Wspaniała Triple Potency Lecithin czy Evening Primrose Oil, które również produkowane w najnowocześniejszych technologiach bez dostępu tlenu (wiele produktów oleistych na naszym rynku, jak np. wiesiołek,  produkuje się w przestarzałej technologii z dostępem tlenu, co przyspiesza ich jełczenie i zmniejsza efektywność działania).
m_papajaNiezbędny dla zdrowia jest pewien enzym – tzw. koenzym Super Coenzym Q10 wspomagający spalanie, a tym samym wytwarzanie energii w komórkach oraz enzymy trawienne: Digest Ease i Meal Time, wspomagające trawienie pokarmów i skutecznie  zapobiegające problemom układu trawienia. Bogaty zestaw enzymów posiada  Green Care – zielony uzdrowiciel, stosowany w nadkwasocie, zgadze, wrzodach oraz w grzybicy jelita i pochwy.  
Produkty te, dzięki zawartości pełnego bogactwa enzymów wspomagają trawienie pokarmów odciążając trzustkę z nadmiernej pracy w trawieniu „martwych” pokarmów, Triple Potency Lecithin (nie myl jej z syntetycznymi odpowiednikami na rynku) wspomaga trawienie najcięższych tłuszczy – skutecznie zastępuje żółć w problemach z woreczkiem żółciowym. Enzymy te pobudzają prawidłową przemianę materii, wspomagają odtruwanie i oczyszczanie organizmu z toksyn, cholesterolu, trójglicerydów i tkanki tłuszczowej, a także zapobiegają chorobom cywilizacyjnym oraz otyłości. Wszystkie suplementy tutaj >>

W temacie stosowania naturalnych produktów spożywczych bogatych w enzymy, dr Howell twierdzi:
,,Z moich doświadczeń praktycznych wynika, że ludzie, którzy jedzą wyłącznie surowe produkty, nigdy nie tyją, niezależnie od wartości kalorycznej spożywanych posiłków’’.

Fragmenty Healthview Newsletter dr Edwarda Howell

Jako jeden z czołowych autorytetów w zakresie enzymów, mając za sobą ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenia, dr Howell z John Hopkins University w jednym z Newsletter napisał:

,, Katalizatory to substancje bierne. Nie ma w nich tej życiowej energii, jaką obserwujemy w enzymach. Na przykład biorąc udział w jakiejś reakcji, enzymy emitują swego rodzaju promieniowanie, czego nie można powiedzieć o katalizatorach’’.

Poproszony o skomentowanie obserwacji dr Howella na temat enzymów, pewien taoistyczny lekarz z Tajpej (Tajwan) powiedział:

m_ananas,,Tak działa chee. Chee objawia się na tym świecie w postaci promieniowania, które dla zwykłego oka na zawsze pozostaje niewidoczne. Tylko ci, którzy poświęcili się rozwojowi w sobie tej szczególnej umiejętności, są w stanie je uchwycić. Chee można także zmierzyć przy użyciu skomplikowanej technologii. Promieniowanie enzymów, i którym mówisz, to ich chee, uwalnianie podczas reakcji, w których uczestniczą’’.

Dieta pozbawiona enzymów uderza w najczulszy punkt „esencji życia” organizmu – w układ wewnątrzwydzielniczy. Warto znów zacytować tu dr Howell:

,,Wyniki badań dowodzą, że gotowane, pozbawione enzymów pożywienie przyczynia się do patologicznego powiększenia się gruczołu przysadkowego, który odpowiedzialny jest za regulowanie działania innych gruczołów. Według innych badań niemal u 100% umierających nagłą śmiercią ludzi w wieku powyżej pięćdziesiątki wykryto niedomogę gruczołu przysadkowego’’.

Jest to pogląd zgodny z taoistycznym przekonaniem, że kiedy ciało przestaje wytwarzać nasienie, hormony i inne postaci jing (,,esencji życiowej’’), następuje śmierć. Ponieważ enzymy zawierają energię – iskrę życia chee, do produkcji ,,esencji życia” potrzebny jest stały dopływ enzymów czyli chee.

W swojej książce ,,Rola enzymów z odżywianiu’’ (oryginalny tytuł ,,Enzyme Nutrition’’) dr Howell pisze:
,,Kiedy ciało nie jest już w stanie wytwarzać pewnych enzymów, człowiek umiera’’. Dr Howell jest zdania, że to niepotrzebne i nienaturalne przeciążanie naszych enzymatycznych możliwości jest ,,jedną z najważniejszych przyczyn przedwczesnego starzenia się i wczesnej śmierci’’ oraz jest ,,ukrytym źródłem prawie wszystkich chorób zwyrodnieniowych’’.

Więcej na ten temat: Enzymy chee – roślinna bioenergia życia

 

 Enzymoterapia w leczeniu raka i wielu innych chorób

 Niedobory enzymów trawiennych w starszym wieku mogą być przyczyną często występujących nieprzyjemnych objawów, a z czasem mogą doprowadzić do poważnych chorób:
1. W początkowym okresie pojawiają się częste wzdęcia, świadczące o nadmiernej ilości gazów w przewodzie pokarmowym.
2.  Kolejnym objawem jest biegunka lub zaparcia.
3. Przewlekłe utrzymywanie się tego stanu upośledza wchłanianie składników pokarmowych i w konsekwencji może doprowadzić do utraty masy ciała, osłabienia, złego samopoczucia, jak również do osłabienia systemu immunologicznego;
4. Również długotrwałe pozbawienie organizmu enzymów sprawia, iż dochodzi do osłabienia systemu immunologicznego, powstaje wiele chorób, choroby umysłowe oraz nowotwory (rak).

Szczegółowy opis działania enzymów wraz z historią powstania enzymoterapii  szukaj tutaj:
 – link: 
http://www.faceci.com.pl/enzymoterapia.html

 

Prokseronaza – bezcenny enzym owocu noni

Ksiązka o owocu noniDr Ralph Heinicke – wykładowca na Uniwersytecie Wysp Hawajskich, w ciągu wielu lat badań w 1981 roku wyizolował substancję, którą nazwał i w 1983 roku opatentował jako kseroninę. Jako pionier profilaktycznych właściwości noni, odkrył “system kseroniny”, który dotyczy połączenia prokseroniny, prokseroninazy (ważny enzym) i innych możliwych substancji  biochemicznych, niezbędnych w procesie tworzenia kseroniny. NONI jako bogate źródło tych substancji, może dostarczyć je organizmowi  w postaci naturalnej – prokseronina (enzymy giną pod wpływem działania temperatury np. pasteryzacji) i w ten sposób zwiększyć jego zasoby kseroniny. Dr R.Heinicke stwierdził z największym zadziwieniem, iż noni zawiera w sobie 800 razy więcej prokseroniny niż ananas!

Czy wiesz, że procesy przetwórstwa w tym pasteryzacja mogą zniszczyć prokseronazę z owocu noni?

Opis procesu wytwarzania kseroniny z prokseroniny tutaj – link:
http://www.noni.zarzyccy.pl/prokseronaza.html

digestive-enzymesW ofercie firmy CaliVita dostępne są dwa produkty z owocu NONI:

pasteryzowane noni ORGANIC NONI, który dodatkowo jest sokiem o skoncentrowanych składnikach, dzięki dodaniu do niego na każda miarkę 30ml aż 12 gram sproszkowanego owocu noni – http://vitallife.calivita4.me/product/organic-noni—sok-z-owocow-noni
oraz
liofilizowany sok noni POLINESIAN NONIhttp://vitallife.calivita4.me/product/polinesian-noni1/ Sklep CaliVita dla klientów i konsumentów ( wybierz odpowiednią opcję dla siebie): http://vitallife.calivita4.me/products
2/ Rejestracja dla nowych klubowiczów oraz możliwość zakupów w niższych cenach:
http://www.calivita.com.pl/registration/0481612072

 

Audiobooki nadwaga odchudzanie oczyszczanie organizmu
Audiobooki na temat zdrowia >>

 

Pachnący i ekologiczny dom na święta z CaliClean Natural

CaliClean Natural
Więcej informacji o CaliClean Catural tutaj:
http://vitallife.calivita4.me/products

logo-sklep-calivita

 

3 komentarze

 1. Jajacek pisze:

  Proponuję wysłuchać albo poczytać wypowiedzi znanego pani Piotra Wajszczaka pt “Jak nie srać w konkurencję” i nie wypisywać wyssanych z palca perfidnych bzdur na temat soków pasteryzowanych, a szczególnie tego, do którego Pani pije, a do którego Wasze filozofowane Noni nawet do pięt nie dotrasta. Chociaż macie o wiele większą sprzedaż, my bzdur na Wasze Noni nie wypisujemy na swoich stronach a już totalnym chamstwem jest klepanie pierdół że pasteryzowane Noni jest powodem chorób.

  • Zrozumiałe jest dla mnie Pana zaskoczenie – jako konkurencji – faktem istnienia w owocu noni prokseronazy i całego procesu powstawania prokseroniny z kseroniny, jaki opisała profesor Valeria Szedlak-Vadocz, cytowana w mojej książce. Tym samym dziwie się, że wyssał Pan z palca wiele informacji chcąc mnie obrazić, a mianowicie pisząc np. “totalnym chamstwem jest klepanie pierdół że pasteryzowane Noni jest powodem chorób”.
   Trzeba nie mieć zupełnie klasy i umiejętności rozumienia tekstu, aby bezpodstawnie pisać takie rzeczy i wmawiać komuś coś, czego on nigdy nie napisał.
   Rozumiem, że nad interpretował sobie Pan samodzielnie tego typu informacje, po analizie procesu pasteryzacji np. opisywanego w wielu artykułach mleka i wyciągnął Pan własne wnioski z tego.

   Informuję zatem, że w ofercie firmy CaliVita dostępne są dwa produkty z owocu NONI:

   pasteryzowany sok noni ORGANIC NONI, który jest wyjątkowym wśród tego typu soków, dzięki dodaniu do niego dodatkowo aż 12 gram sproszkowanego owocu noni na każdą miarkę 30 ml – http://zarzyccy.mycali.biz/products/organic-noni–946-ml—-nowosc
   oraz
   liofilizowany sok noni POLINESIAN NONIhttp://zarzyccy.mycali.biz/products/polinesian-noni-juice

   Zatem Pana komentarz jest dla mnie dość niejasny i nie bardzo rozumiem, co właściwie miał Pan na myśli, pisząc go? Właściwie po co Pan to zrobił, nie znając oferty firmy CaliVita?

   Dodatkowo jako anonim, jest Pan zapewne z konkurencji, a zatem może Pan wypisywać wiele takich głupot anonimowo i obrażać ludzi. Nikt nie wie kim Pan jest, bo z imienia i nazwiska bał się Pan przedstawić – i napisał Pan raczej złośliwe. Może też Pan być zbyt młody i stąd tego typu wypowiedź młodego, niedoświadczonego jeszcze w pełni człowieka, który działa raczej zbyt impulsywnie, a dopiero później myśli.

   Co do Piotra Wajszczaka, znam go doskonale osobiście, podobnie jak jego film i dotyczy on zupełnie innej tematyki tzw. wymieniania firm konkurencyjnych z nazwy i mówienia o nich różnych nieprawdziwych rzeczy. Sama tłumaczę na szkoleniach aby tak nie robić, aby przede wszystkim pokazywać zalety własnych produktów – tak jak opisałam wyżej. Taką zaletą jest właśnie liofilizoacja owocu noni, stawiająca na nieco wyższej półce ten sok w stosunku do jego pasteryzowanych imienników – również będących w ofercie tej samej firmy CaliVita. W artykule wyżej nie ma słowa o żadnej firmie z konkurencji, bo po co? :)
   Zatem jak widzę, również przesłania tego filmu, Pan zupełnie nie pojął i nie zrozumiał jego treści nic a nic. Pan Piotr Wajszczak podobnie jak my nie zajmuje się MLM od wczoraj. My mamy ponad 20 lat doświadczeń w tej branży, a Panu się wydaje, ze Pan zjadł wszelkie rozumy?
   Jak na razie z Pana wypowiedzi wynika, że ma Pan jeszcze daleką drogę przed sobą w tej branży i sporo w niej nauki.
   Mam wrażenie, że emocje wzięły zbytnio górę i przesłoniły Panu nieco logiczne myślenie. Proponuję poczytać również książki mojego męża na temat marketingu i nauczyć się stosowania więcej argumentów w branży MLM i kultury, a mniej nieeleganckich komentarzy i do tego tchórzliwie anonimowych. Polecam kilka doskonałych pozycji na ten temat: http://publikacje-zarzyccy.pl/publikacje/
   Kolejna – Lider w MLM już wktórce
   https://www.facebook.com/photo.php?fbid=543481199035800&set=a.130559423661315.36144.100001217731483&type=1&theater

   Prawdziwy lider nie wstydzi się swojego imienia i nazwiska, a jeśli już chce się wypowiedzieć, to ma to jego autorstwo i nie zawiera chamskich odzywek, wyssanych z palca. Mnie to się kojarzy raczej z tym co się dzieje w polityce, a czego jak ognia unikam.
   Życzę miłego dni :)

 2. Głóg. W skład leczniczego rośliny składa się z wielu przydatnych witamin, wpływają wzmacniająco. Witamina E wzmacnia błony komórkowe, poprawia procesy metaboliczne. Witamina c wzmacnia odporność, w wyniku czego zwiększa się odporność organizmu na różne infekcje. Beta-karoten usuwa z organizmu wolne rodniki i nie pozwala im gromadzić się w komórkach. Jeśli nagle nastąpił gwałtowny skok ciśnienia, można go szybko zmniejszyć, jeśli dodatkowo wypijesz kolejną kapsułkę. – Normalizuje ciśnienie w ciągu 15 minut, bez skoków i szarpnięć reguluje pracę serca. – Poprawia elastyczność ścianek naczyń krwionośnych, rozszczepia skrzepy krwi, zapobiegając tworzeniu się skrzepów krwi – Zmniejsza poziom hormonu stresu i zapobiega głodowi tlenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.