+48 509 970 880
office@renatazarzycka.online

W obronie witaminy C. Medycyna na złym kursie

"Czas na zmiany"

W obronie witaminy C. Medycyna na złym kursie

“Zastanawiając się nad właściwą diagnozą przepisz tym czasem witaminę C”  – dr Frederik R. Klenner, fascynat działania witaminy C, dla swoich słuchaczy i kolegom po fachu, stworzył powyższe hasło

Większość z nas słyszała o witaminie C, czyli kwasie askorbinowym. Większość z nas próbowała nawet leczyć nią przeziębienie czy grypę. Ci, którym nie pomogła, odrzucili ją. Wielu, bało się zastosować większe, lecznicze dawki, gdyż przeczytali dziwne artykuły, straszące tym, że witamina C nie ma działania leczniczego, że może powodować kamienie w nerkach czy inne bzdury.  Kiedy sięgniemy do podręcznika od biologii, z gimnazjum dla kasy II, dokładnie dowiemy się wiele cennych informacji na temat anatomii i fizjologii naszego organizmu. Zapytajcie dziecka z II klasy gimnazjum, co jest powodem tworzenia się kamieni w nerkach?
Otóż, aby było ciekawiej, wśród licznych innych przyczyn ich powstawania, nie ma tam wymienionej witaminy C.

Renata Zarzycka-Bienias – ZnanyLekarz.pl

Ciekawostką może być fakt, iż wiele osób z kamieniami nerkowymi, wcale nie stosowało witaminy C – nawet tej krystalicznej z apteki. Zatem po co i kto wprowadza nas wciąż w błąd?
Najczęściej kamienie nerkowe wytwarzają się w wyniku obecności toksycznych związków, czy to z niewłaściwych posiłków czy różnych infekcji, czy też ze stosowania chemicznych leków. Kogo z Państwa przestrzegał o tym lekarz?
logo-sklep-calivitaOrganizm stara się na tyle ile może, zneutralizować toksyny. Tworzą się one każdego dnia w naszym organizmie , choćby z naturalnej przemiany materii ( warto pamiętać, że w toksynach są właśnie szkodliwe,  wolne rodniki). Kiedy zablokowane są główne kanały usuwania toksyn np. jelito (mamy zaparcia) – wiele z tych związków m.in. szczawiany wapnia, przedostają się do nerek tworząc tam formę piasku lub kamyczków. Przy źle pracujących głównych kanałach wydalniczych czyli jelicie, nerkach i wątrobie – będą też krążyć w organizmie, po czym osadzą się najczęściej w stawach, tworząc ich stany zapalne, a także podagrę (dna moczanowa). Taki stan sprzyja rozwojowi zespołu chorób metabolicznych.
Innym tematem jest fakt nierzetelności tego typu artykułów, gdyż najczęściej nie omawia się wcale różnic między krystaliczną – syntetyczną witamina C, która jest wyłącznie chemiczną formą kwasu askorbinowego i wydala się już po 3 godzinach z moczem, a naturalną formą witaminy C, która nigdy w przyrodzie sama nie występuje, ale zawsze idzie w parze z flawonoidami. Zatem warto rozumieć te podstawy, aby nie dać się zwieść przewrotnych artykułom, czasem nawet podpisywanym przez lekarzy czy profesorów, którzy dla promocji leków z firm w których pracują i porządnie zarabiają, mogą podpisać każdy artykuł, podsunięty przez takie firmy.

Sekret witaminy C. Brać czy nie brać witaminę C?
Naturalna lewoskrętna witamina C z bioflawonoidami >>

Tym czasem jest ogromna ilość osób –  w tym cała moja rodzina, którym dodatkowe dawki witaminy C, ułatwiły szybki powrót do zdrowia. Zawsze tłumaczę i piszę, że w krytycznej sytuacji lub na początku choroby podaję nawet 3 x po 3 tabletki witaminy C 1000 z owoców dzikiej róży dla siebie i mojego dziecka, od jego 7-mego roku życia. Dzięki temu od 14 lat praktycznie nie korzystamy z antybiotyków czy szczepionek, bo są one dla nas zupełnie zbędne. Biorąc pod uwagę, że osłabiają układ obronny i zanieczyszczają go, tym bardziej nie chcemy ich stosować.
Oczywiście profilaktyczne dawki są znacznie mniejsze i na ogół, określone są na opakowaniu.
Czemu witamina nie zadziałała we wszystkich wypadkach?
Czy błąd polegał na zbyt małych dawkach?
Czy istnieje jakiś katalizator, bez którego witamina nie przedstawia żadnej wartości?
Ależ tak. Są nim zawsze obecne przy naturalnej witaminie flawonoidy. To zagadnienie jest dość obszernie opisane w książce o owocu NONI pt. Noni. Polinezyjski sekret zdrowia. Czytaj więcej tutaj:

Medycyna na złym kursie

W latach trzydziestych – po udanym eksperymencie syntezowania witaminy C w warunkach laboratoryjnych – wielu praktykujących lekarzy zaczęło gromadzić przyczynki informujące o leczniczych właściwościach tej witaminy zażywanej w dużych ilościach, wielokrotnie przewyższających domniemaną normę dzienną. Ludzie przyjmujący uderzeniowe dawki zdrowieli z najprzeróżniejszych chorób lub utrzymywali doskonałe samopoczucie. W tym samym okresie chemicy rozpoczęli pracę nad wyodrębnianiem i syntezą leków, które wykazywały zdolność niszczenia szkodliwych drobnoustrojów, szczególnie bakterii, pomagając zapobiegać chorobom zakaźnym. Niemcy jako pierwsi dokonali syntezy Prontozilu, pierwszego leku sulfamidowego. Rozpoczął się międzynarodowy wyścig. Na początku lat czterdziestych zaczęto produkować penicylinę przy użyciu zwykłej pleśni. Odkryto możliwość ekstrahowania rozmaitych mycyn z różnych rodzajów pleśni i roślin i wykorzystania ich jako leki farmakologiczne. Poczytaj o toksynach pleśniowych i poważnych ich skutkach ubocznych działania, w naszym organizmie:
– alfatoksyna z Aspargillus niger czyli kropidlaka żółtego
http://www.gronkowiec.pl/aflatoksyna.html
http://www.gronkowiec.pl/plesn.html
–  sporysz
http://www.gronkowiec.pl/sporysz.html
– penicillinum
http://www.gronkowiec.pl/penicillium.html
– fumonistyna
http://www.gronkowiec.pl/fumonistyna.html
i inne jak tutaj –  http://www.gronkowiec.pl/mykotoksyny.html

Dla mnie osobiście, witamina C jest najlepszym i najtańszym naturalnym lekarstwem dla człowieka, tym bardziej cennym, że ludzie nie syntetyzują witaminy C w organizmie – nie wytwarzają ją. Zasługi witaminy C jako wspaniałej, leczniczej substancji pozbawionej skutków ubocznych, nie przyciągały uwagi świata w równym stopniu. Dlaczego?
Ponieważ wchodziły na rynek nowe “cuda medyczne”, czynione przez nowo wyprodukowane leki, posiadajądące swoje patenty, które można było drogo odsprzedawać innym. Na witaminę C patent miał tylko Stwórca – bądź natura – jak kto woli, więc jej produkcja była zupełnie nieopłacalna dla firm farmaceutycznych. Nie dało się zarabiać kroci na sprzedaży jej licencji, a do tego działała przy zbyt szerokim spektrum chorób, usuwając zbyt wiele ich przyczyn.

Medycyna ortomolekularna w walce z podstawowymi przyczynami chorób

C 1000Plus-1Prześledźmy wyniki testów witaminy C robionych przez lekarzy, w najcięższych przypadkach zakażenia przez Wirus Ebola i z Marburga, ptasia grypa, wirus gorączki zachodniego Nilu, polio i wszelkie ostre choroby zakaźne.
Oto fragmenty teksu z artykułu  ,,Sekret witaminy C’‘ napisanego przez dr Robert F. Cathcart :

“To prawda, że staramy się nie tracić zasobów witaminy C, witaminy E i innych czynników zwalczających wolne rodniki, ale przeważnie uważamy, że małe ilości witamin zapobiegają chorobom.  Niestety najczęściej pomijanym faktem jest ten, mówiący, że niektóre z tych zwalczających wolne rodniki (zwłaszcza witamina C i E) są niszczone bardzo szybko w chorych tkankach przytłoczonych przez wolne rodniki. Oczywistym przykładem tego mógłby być ostry gnilec ogólnoustrojowy, objawiający się gorączką krwotoczną. Okazuje się, że zręcznie ukrywa się fakt, iż nikt nie zaleca badań poziomu witaminy C we krwi, u ciężko chorych pacjentów z krwotokami.
Można spekulować, dlaczego pacjentom z krwotokami nie zaleca się badań poziomu witaminy C we krwi, kiedy najbardziej znanym symptomem szkorbutu są krwotoki. Czy to trudny do pojęcia poziom głupoty, czy może są jakieś finansowe przyczyny nie zlecania badań i nie podejmowania leczenia wywołanego w sposób oczywisty przez ostry szkorbut/gnilec?

Kluczowym zagadnieniem i zagadnieniem pomijanym nawet przez naukowców najbardziej zorientowanych w tematyce żywieniowej jest to, że przy pomocy większości antyoksydantów pochłaniających wolne rodników, elektrony wchłaniane w zwykłych a nawet dużych dawkach są minimalne, a większość elektronów jest dostarczana przez proces metaboliczny u pacjenta. Te procesy są niestety lawinowe pod względem szybkości.
Ilekroć pojawiają się objawy stanu zapalnego, tempo w jakim organizm może dostarczyć korzystne elektrony zostaje przekroczone. Witamina C jest jedynym czynnikiem zwalczającym wolne rodniki, który możemy przyswoić w dużych ilościach. Jest niezbędna do dostarczenia tej liczby elektronów, która zneutralizuje te ogromne ilości wolnych rodników, jakie są wytwarzane w większości chorób. Jednakże w przypadku Eboli, Marburga, gorączki zachodniego Nilu i ptasiej grypy, te ilości wolnych rodników, jakie są wytwarzane w tych procesach chorobowych, są za duże nawet dla dużych doustnych dawek witaminy C (kwasu askorbinowego). Ilość elektronów w askorbinianie sodu, która może być tolerowana dożylnie, jest nawet większa niż elektronów w kwasie askorbinowym tolerowanym doustnie. Dlatego też, w tych ciężkich przypadkach niezbędne jest dostarczenie wystarczającej ilości elektronów przy pomocy askorbinianu sodu, podanego dożylnie.

Mówiąc wprost, wszystkie te informacje muszą być chowane w tajemnicy przed opinią publiczną, ponieważ mogłoby się stać oczywistym dla każdej myślącej osoby, że skoro witamina C może leczyć Ebole, Marburg, gorączkę zachodniego Nilu i ptasią grypę, to co  w przypadku innych chorób zakaźnych i stanów zapalnych?

logo-sklep-calivitaJest to powodem, dla którego wyleczenie polio przez dr med. Frederik Klennera opublikowane w 1949 roku było trzymane w tajemnicy.”

Zapytam teraz państwa – co klasyczna medycyna ma dla nas przeciw polio, które praktycznie nam już nie zagraża od lat?
Szczepionki!

Dlaczego wspaniałe dla ludzkości wyniki badań dr med. Frederik Klennera, zostały wsadzone do … szuflady?

Cały artykuł tutaj:
Medycyna ortomolekularna w walce z podstawowymi przyczynami choroby – punkt nr 4
http://faceci.com.pl/subskrypcja8.html

Tym samym okazuje się, że zbyt łatwo i tanio, ludzie mogliby wyzdrowieć nawet z najcięższych chorób. Tym samym wiele leków – szczególnie wchodzące wtedy szczepionki czy antybiotyki, nie miałyby przy witaminie C, najmniejszych szans. Trzeba było coś z tym zrobić i zrobiono porządek. Nie tylko z witamina C, ale E i kompleksem B, i pozostałymi oraz z ziołami i wieloma innymi naturalnymi lekarstwami, jakie wcześniej od tysiąca lat stosowała ludzkość z dobrym skutkiem.

Fundacje i organizacje obrony naszych praw, wolnego wyboru i zdrowia apelują!

Wprowadzono właśnie europejską, kolejną ustawę, odbierając nam prawo wyboru. Teraz rumianek i szałwia, mogą już z powodzeniem zostać zakazane,  bo nie dostaną tak łatwo zezwolenia na ich sprzedaż. Uzna się, je jako składniki nielecznicze i … niebezpieczne. Już teraz od kilku lat mamy ustawę, która mówi, że leczą tylko leki farmakologiczne i tylko te można nazywać jako lekarstwa. Wszystko inne oficjalnie… nie leczy. I my, ludzie XXI wieku, daliśmy sobie wcisnąć taki kit i nic z tym nie możemy zrobić, a nasz rząd godzi się na wszystko co każe mu Unią w tej kwestii?

Żarty się skończyły. Niestety tak. Zobacz co niebawem możemy mieć, mieszkając w krajach  powiązanych z wielkim amerykańskim biznesem farmaceutycznym
[tube]IV2olDA0w8U[/tube]

“If you don’t want to lose your vitamins make the FDA stop. Call the U.S. Senate and tell them that you want to take your vitamins in peace.  If enough of us do that, it’ll work”.  – Mel Gobson

“Jeśli nie chcesz stracić witamin, zrób przystanek w FDA. Zadzwoń do Senatu USA i powiedz im, że chcesz aby zostawili twoje witaminy w spokoju. Jeśli zrobi to wielu z nas, to zadziała”. Mel Gibson

Medycyna i zdrowie – poznaj przyczyny chorób – Polub tę stronę – https://www.facebook.com/MedycynaiZdrowie
===

Już wiele lat temu liczni lekarze i pasjonaci naturalnego leczenia, pisali lub mówiło o tym co złego się dzieje, ale ludzie jakby w amoku wciąż byli obojętni, dając przyzwolenie, do tworzenia coraz drastyczniejszych ustaw. Przykładem może być wprowadzona na wakacjach ustawa nakazująca w razie rozkazu – zaszczepienie z użyciem siły, wszystkich Polaków.  Mało kto reagował, a wielu Polaków zupełnie nie rozumiało, w czym tkwi problem. I Stało się jeszcze gorzej – wchodzi skandaliczna ustawa ograniczająca nasz wolny wybór, co do sposobów leczenia w sposób naturalny lub farmakologiczny.

Nowa ustawa europejska zabrania sprzedawania starych odmian drzew i nasion na korzyść tych z GMO. Zabrania też sprzedaży naturalnych leków – ziół i suplementów.
[tube]j07fpUizEpc[/tube]
Więcej posłuchaj tutaj:
http://app.importantvideoemail.com/view.asp?MjcxNTYxMA=%3D_13080026
============

Dr Rath Health Foundation – Fundacja Zdrowia Dr Ratha (Polska) udostępniła tekst:

“Ochrona zdrowia jest jednym z podstawowych praw człowieka.

Niestety, każdego roku miliony Europejczyków umierają na zawały serca, udary lub nowotwory, czyli na choroby, którym można skutecznie zapobiegać.

Badania naukowe wykazały, że tym…oraz wielu innym chorobom można zapobiegać dzięki lekom naturalnym, których stosowanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. W czasopismach naukowych i Internecie opublikowano już ponad 10 000 opracowań podkreślających rolę, jaką pełnią witaminy i inne środki naturalne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Jednakże wprowadzane na szczeblach krajowym i europejskim przepisy ograniczają dostęp do tych informacji, hamując jednocześnie rozwój nieobjętych ochroną patentową środków leczniczych, takich jak witaminy.

Nikt nie powinien mieć takiej mocy, aby ograniczać nasze prawa do zdrowia i długiego życia. Musimy dążyć do egzekwowania praw obywatelskich, które bezpośrednio wiążą się z ochroną naszego zdrowia i życia.

Podpisz i przekaż dalej”.

PODPISZ PETYCJĘ!

Proszę dołącz się, nie bądź obojętny – obojętność to przyzwolenie do zła –  podpisz petycję – http://iozn.pl/petycja/Podpisz_petycje.html

Dlaczego tak się dzieje? Skąd tak ostra walka firm farmaceutycznych o rynek konsumentów?
Ludzie odwracają się od chemicznych leków, szczepionek, antybiotyków widząc ich liczne skutki uboczne oraz ich szkodliwość zdrowotną. Pamiętamy skandal z VIXX-em i Avandia oraz ze śmiertelnymi i uszkadzającymi organizm szczepionkami.  Zatem spada wyraźnie ich obrót. Potężna farmacja chce ratować rynek wygodnymi dla siebie ustawami, niszcząc w ten nieuczciwy sposób konkurentów.
Jak jest faktycznie z lekami?
Kilka szczegółów tutaj:

Smutna prawda o lekach
http://www.gronkowiec.pl/leki_farmakologiczne.html

VIOXX – śmierć w kapsułkach
http://www.gronkowiec.pl/leki_vioxx.html

Choroby i śmieć w pastylkach na receptę – Leki przeciwpadaczkowe Orfiril 300 retard
http://www.gronkowiec.pl/leki_orfiril_300_retard.html

Leki na kaszel zabijają dzieci
http://www.gronkowiec.pl/leki_farmakologiczne5.html

Umierają przez diazepam i antydepresanty
http://www.gronkowiec.pl/leki_farmakologiczne6.html

Tomek zmarł dwa dni po szczepieniu
http://stopnop.pl/zdrowie/szczepionki/nop/124-tomekgaicki

Leki na grzybice m.in. fluconazolu, mogą sprzyjać jej rozwojowi podobnie jak antybiotyki
http://www.faceci.com.pl/flumycon-flukonazol.html
==============

Narodziny ery leków czyli medycyna na złym kursie

Współczesna medycyna spełnia odwieczną obietnicę uwolnienia ludzkości od koszmaru chorób zakaźnych. W międzyczasie zepchnięto doniesienia o tej jednej z najsilniej działających substancji leczniczej do archiwów przechowujących naukowe wydawnictwa medyczne, a kuracja witaminą C pozostała domeną nielicznych lekarzy, o zadziwiającej przenikliwości.
Doktor Beasley podkreśla, że narodziny ery leków, spowodowały przesunięcie środków umożliwiających finansowanie badań na doświadczenia poświęcone rozwojowi farmaceutyków, choć rozwój dietetyki przedstawiał równie zachęcającą perspektywę.
W ciągu kilku ostatnich lat, Narodowy Instytut Rakowy wydał zaledwie 1% (jeden procent) swoich funduszy na badania poświęcone zagadnieniom higieny żywienia!
Tylko 1% w stosunku do oświadczenia, złożonego przez zastępcę dyrektora Instytutu w 1977 roku, przed specjalną komisją senacką. W oświadczeniu przypisał aż 60% (sześćdziesiąt procent) zachorowań na nowotwór złośliwy wśród kobiet, a 40% (czterdzieści procent) wśród mężczyzn, nieprawidłowemu odżywianiu się.

Renata Zarzycka-Bienias – ZnanyLekarz.pl

logo-sklep-calivitaWięcej na ten temat również w artykule “Witaminy a producenci leków” dr Peter Foet – doradcy i autorytetów wśród specjalistów nauki o żywieniu
http://www.zarzyccy.pl/zakazane.html

Dlaczego tak jest?
Myślę, że teraz z łatwością każdy odpowie na to pytanie i pozostawi niżej, swój komentarz na ten temat.

 

54 komentarze

 1. True Blood pisze:

  I really appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thanks again

 2. Weeds season pisze:

  Unquestionably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be on the web the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 3. Teresa pisze:

  Co najmniej od 10 lat stosuję razem z moim dzieckiem ten suplement ( vit. C-1000 firmy CaliVita) co spowodowało mniejszą zachorowalność na przeziębienia wszelkiego rodzaju infekcje a grypy nie miałyśmy co najmniej 5 lat ( nie znamy tej infekcji ). Witamina C-1000 jest rodzajem naturalnej szczepionki, stosujemy ją codziennie zapobiegawczo w myśl zasady: “1 tabletka dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie”. Polecamy stosowanie tego suplementu wszystkim, którzy chcą cieszyć się dobrym zdrowiem przez całe życie.

 4. Branża farmaceutyczna dysponuje nieprawdopodobną ilością pieniędzy, a jej korupcyjne działania toczą się zgodnie z prawem, trudno jest komukolwiek cokolwiek udowodnić.

  Rozmowa z dr Pauliną Polak z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Elżbieta Cichocka: W książce ”Nowe formy korupcji” pokazuje pani, jak firmy farmaceutyczne pomnażają zyski z pomocą lekarzy. Po jednej stronie jest ochrona zdrowia, gdzie nie powinniśmy wydawać pieniędzy na próżno. Po drugiej – biznes dążący do maksymalizacji dochodów. Czy walka z korupcją w sektorze leków to syzyfowa praca?

  Dr Paulina Polak: Jest trudna i żadne państwo nie uporało się zadowalająco z ekspansją przemysłu farmaceutycznego. Branża ta na całym świecie dysponuje nieprawdopodobną ilością pieniędzy. Obok przemysłu zbrojeniowego jest najbardziej intratna.

  W USA kary za korupcję czy nieetyczny marketing są kolosalne. W ostatnich latach największe kary na mocy ustawy False Claims Act zapłaciły firmy farmaceutyczne. W tym tygodniu rekord pobił koncern GlaxoSmithKline, płacąc 3 mld dolarów. Zastanówmy się, ile firma musiała zyskać na sprzedaży leków, skoro stać ją na taką ugodę.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,76842,12086089,Kupowanie_lekarza.html

  • Władysław pisze:

   Staram się rzadko chodzić do aptek, ale dla podkreślenia ich status quo związanego z firmami farmaceutycznymi, powinny w swoim szyldzie zamieszczać treść: “Tu kupisz tylko marynatę chemiczną”.

   • Yota pisze:

    Jest Pan w bardzo duzym błędzie.Apteki sprzedają to po co przychodzą pacjenci, a ci “oczarowani” reklamami,chcą kupić każdą nowość zobaczoną w telewizji czy gazecie. Tlumaczenia farmaceuty-można zapomnieć! Czego może chcieć ten cieć w białym fartuchu? Reklama siłą.

    • Władysław pisze:

     Szanowny Panie Yota.
     To jest EWIDENTNE bazowanie na niewiedzy społeczeństwa, przede wszystkim na jego lenistwie umysłowym i stąd braku refleksji w podejmowaniu mądrych wyborów co do zakupu medykamentów.
     Z reguły farmaceuci rzadko kiedy chcą szerzej informować nabywców o tym czy na przykład jakieś witaminy czy suplementy z minerałami mają skład na bazie naturalnej… Takim tłumaczeniem, że “jestem w dużym błędzie” można zrobić zakładki w książkach zawierających bajki..
     Liczy się biznes i tylko biznes i tylko biznes i tylko biznes i tylko biznes…… To wszystko jest bardzo chorobliwe jak te produkty, które się usiłuje sprzedawać rzekomo jako nośniki zdrowia..
     Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia..

 5. […] Doktor Roger Williams sugeruje, że prawidłowa dzienna dawka profilaktyczna witaminy C, oscyluje wokół ilości 2-2,5 grama. Osoby palące przyswajają witaminę C skrajnie źle. Nawet przy stałym zażywaniu jej z pokarmem – cały czas występuje u nich deficyt. Więcej informacji  tutaj >> […]

 6. Witam serdecznie Was
  ===========================
  Dziękuję Pani Renacie, za znakomity i precyzyjny wybór artykułów dotyczących cech i skutków stosowania Vitaminy C naturalnej i syntetycznej w organizmie.

 7. Ja korzystam właśnie z witaminy C i naprawdę nie wyobrażam sobie życia bez tego ;-) Kupiłem teraz 1 kg więc styknie na trochę.
  Cieszę się, że nie straszy nas Pani głupotami, że niby zaraz umrzemy od nadmiaru. Faktem jednak jest, że należy popić duża (bardzo duża) ilością wody i człowiek czuje się świetnie.

  • Tak, bardzo mnie złoszczą nierzetelne informacje, straszące tylko witaminami, a nie piszące o tym , jakie faktycznie dawki są zbyt duże, jak długo można je stosować. o tym, że w chorobie należy znacznie więcej stosować witamin oraz o tym, że starsze osoby maja z reguły trudności z ich przyswajaniem, więc powinny już z założenia stosować większe dawki niż opisane są na opakowaniach, jako dawka profilaktyczna. jestem tego samego zdania co TY – przepraszam ale nie znam imienia i nie wiem czy pisze z kobietą czy mężczyzną . Pozdrawiam :)

 8. […] Uzupełniający artykuł na ten temat na blogu –  W obronie witaminy C. Medycyna na złym kursie >> […]

 9. Władysław pisze:

  Należy jeszcze zapytać tych, którzy tak skwapliwie obstają za promowaniem i dystrybucją medykamentów na bazie chemii z jednej strony, a jednocześnie nie chcą dostrzec z drugiej strony jak z wielką starannością i pietyzmem walczy się z promowaniem naturalnych suplementów oraz zdrowej żywności. W jakim celu? Dlaczego nie szerzy się w gabinetach lekarskich bądź różnych sympozjach lekarskich wiedzy na temat zdrowotnego dobrodziejstwa naturalnych suplementów oraz zdrowej żywności i odpowiednio skonstruowanych na niej leczniczych dietach? Dlaczego pacjenci nie informowani są też o szkodliwości “faszerowania się” sztuczną i zatrutą żywnością na bazie chemii, której pełno jest w różnych marketach i szkodliwych pseudo witaminach i sztucznych suplementach w aptekach?
  Czy nie jest to sprytna logistyka promowania biznesu, a nie zdrowia ludzkiego jako najwyższej wartości(Sic!)?

 10. Władysław pisze:

  Dopiszę tylko, że każdy ma wolną wolę i sam decyduje jak postąpić, czy chce kupić taki lub inny suplement. A więc mój wpis nie pretenduje do narzucania komukolwiek osobisty wybór..
  Życzę wszystkim zdrowia bez względu na pogląd..

 11. Władysław pisze:

  Poprawa zdania: Dopiszę tylko, że każdy ma wolną wolę i sam decyduje jak postąpić, czy chce kupić taki lub inny suplement. A więc mój wpis nie pretenduje do narzucania komukolwiek i czegokolwiek. To sprawa osobistego wyboru..
  Życzę wszystkim zdrowia bez względu na pogląd..

 12. daddydjj pisze:

  to ze wiele ludzi ktorzy maja kamienie nerkowe nie stosowalo witaminy c nie wyklucza ze witamina c moze sprzyjac tworzeniu sie kamieni i jakas osoba ktora ma te kamienie jednak witamine c brala. Piszesz o podrecznikach z gimnazjum ktore sa nieaktualne a medyzyna caly czas idzie do przodu i szkodliwosc witaminy C zostala.odkryta niedawno a po za tym taki podrecznik dla dzieci to zaden wyznacznik bo tam zakres wiedzy i informacji jest bardzo ograniczony i to ze w jakims glupim podreczniku dla gimnazjun nie pisze ze witamina C powoduje powstawanie kamieni nerkowych to nie znaczy ze tak nie jest. Prawdziwa wiarygodna wiedza pochodzi z najnowszych artykulow naukowych napisanych przez ludzi duzo madrzejszych i bardziej znajacych sie na temacie naukowcow i w takich artykulach i nowych ksiazkach o witaminie C jest napisane ze moze przyczyniac sie do powstawania kamieni nerkowych. To sa najnowsze odkrycia naukowe i nie patrzy sie na jakies ksiazki dla dzieci z gimnazjum bo tam wielu waznych rzeczy nie ma i nie beda tam wymieniac witaminy C jako przyczyny powstawania kamieni nerkowych bo to nie jest glowna przyczyna a tam sa wymienione najwazniejsze i najczestsze przyczyny powstawania kamieni a nie od jakich zwiazkow rzadko sie to dzieje. Tak samo w ksiazce z gimnazjim nie jest napisane ze kamienie robia sie od za duzej ilosci wapnia w diecie i od zazywania za duzej ilosci witaminy D. Bo ksiazka z gimnazjum to zaden wyznacznik bo jest dla dzieci i maja tam byc podstawy a nie caloksztalt jak na studiach medycyny i na takiej ksiazce.dla.dzieci nie mozna sie opierac jak na wiarygodnym zrodle jak nowa ksiazka lub artykul naukowy. I niewyobrazalna jest twoja glupota opierac sie na tym ze sa ludzie ktorzy maja kamienie a nie brali witaminy c to tak samo sa ludzie ktorzy nie palili ale maja raka pluc ale to nie znaczy ze palenie nie zwieksza ryzyka zachorowania na raka pluc.

  • Rozumiem, ze jest to tylko i wyłącznie twoje zdanie i tok myślenia, który świadczyć może o wypowiadającym się… Radze jednak nie zajmować się obrażaniem kogokolwiek w swoich wypowiedziach – to jedna z ośmiu blokad dobrej komunikacji.
   Pozdrawiam

 13. daddydjj pisze:

  w starych ksiazkach pisalo tez ze Ziemia jest plaska i ze slonce kreci sie wokol Ziemi i tak samo w jakiejs ksiazce z gimnazjum pisza rzeczy juz nieaktualne bo nauka rozwija sie kazdego dnia i trzeba byc na biezaco. Naukowcy tegie glowy latami pracuja i robia badania kliniczne na tysiacach ludzi zeby stwierdzic jak jest na prawde a nie Ty sobie napiszesz bo gdzies cos slyszalas. Nie mozna byc takim glupim. Na studia idz to zobaczysz robiac magistra jaka wiedza jest wiarygodna. Naukowcy przebadali tysiace przeziebionych ludzi i witamina C przyspiesza wyzdrowienie raptem o kilka godzin a za duzej jej dawki sa niezdrowe. Inne badania pokazaly ze paradoksalnie ludzie ktorzy przyjmowali suplementy takze z witamina C mieli wieksza zachorowalnosc na raka niz ludzie ktorzy nie brali suplementow. Bo naturalna witamina C np z owocow to samo dobro i jest antyutleniaczem ktory dziala przeciwnotworowo i ma wiele innych korzystnych wlasciwosci ale witamina C w tabletkach jest sztuczna i maja inna przyswajalnosc i inne dzialanie na organizm i jak najbardziej moze przyczyniac sie do powstawania kamieni nerkowych co potwierdzily liczne laboratoria badawcze. Mimo ze firmy farmacetyczne chcialyby oplacic wszystkich badaczy zeby mowili ze sztuczna witamina C nie jest szkodliwa bo zarabiaja na niej miliony to jednak prawda wyszla na jaw.

  • toja402 pisze:

   BZDURA – Choćby Jerzy Zięba pisze że duże dawki witaminy C w tabletkach są szkodliwe, bo zaszkodzą bardziej skumulowane dodatki ktore są dodawane do tabletek, wiec jedynie czysty kwas askorbinowy się nadaje. POZA TYM, JAK WYJAŚNISZ setki wpisów ludzi ktorzy piszą codziennie że wyleczyli się z długo leczonych chorób głównie dzięki dużym dawkom witaminy C !!?? (oczywiście z głową, uzupełniając wapń, magnez, cynk i miedź, ktore to witamina C faktycznie wypłukuje)

 14. daddydjj pisze:

  a Wy nie chorujecie ze wzgledu na odpornosc. Moja rodzina nie bierze witaminy C i tez nie bierzemy antybiotykow i nie chorujemy w ogole. Wystarczy jej dostarczac w pozywieniu (glownie owocach) a nie przyjmowac w sztucznej formie. Ogolnie przeczytaj prawdziwe artykuly napisane przez chemikow i lekarzy tylko pewnie nie wiesz jak i gdzie szukac prawdziwej wiarygodnej wiedzy zamiast opierac sie na tym ze ktos cos powiedzial albo napisal na onecie. Dawno nie spotkalem sie z tak nieprofesjonalnym podejsciem. To przykre ze tacy ludzie bez wiedzy prowadza jakies blogi, ktorzy czytaja inni ludzie i co najgorsze wierza miml braku bibliografii na jakiej sie opieralas piszac to i braku badan. Niestety wiekszosc zyje w niewiedzy i slucha tego co napisal ktos kto jest totalnie zielony w temacie. Wedlug Ciebie i Twojego toku myslenia papierosy nie powoduja raka bo przeciez sa ludzie ktorzy nie palili a maja raka pluc a witamina C nie powoduje kamieni bo sa ludzie ktorzy maja kamienie a nie lykali witaminy C. Smieszne! A nie pomyslalas ze jest tez wielu ludzi ktorzy brali witamine C i maja kamienie? Czytalas w ogole ze kamienie w nerkach mozna miec tez od przyjmowania witaminyD czy tego tez nie wiesz bo nie pisalo w ksiazce dla gimnazjum? Jak opierasz swoja wiedze na ksiazkach dla dzieci i chorych teoriach ze sa ludzie ktorzy maja kamienie a nie brali wit C to powodzenia zycze. Tylko ze to ze sa ludzie ktorzy maja kamienie a nie brali witaminy C nie wyklucza ze ona tez moze byc przyczyna ich powstawania tak jak to ze sa ludzie z rakiem pluc ktorzy nie palili papierosow nie wyklucza ze papierosy tez moga powodowac takiego raka. Takze ludzie kto ma olej w glowie niech siegnie do porzadnej wiarygodnej wiedzy i nie bierze witaminy C a szczegolnie tych uderzeniowych dawek bo to jest mit ze starych czasow ze to pomaga tak jak mitem jest ze przyczyna chorob stawow jest zimno i wilgoc a badania pokazaly ze w slonecznej goracej i suchej Californii jest tyle samo chorych na stawy jak w zimnej i wilgotnej Finlandii. Wiedza o wszystkim stoi przed Wami otworem tylko trzeba umiec z niej korzystac i ja odnalezc zamiast czytac takie blogi jak ten ktore wprowadzaja ludzi w blad. pozdrowienia dla wszystkich z glowa na karku ktorzy nie wierza w brednie pisane przez ludzi bez wiedzy

  • Czytelnik pisze:

   Szanowny Panie Daddydjj? Napisał Pan, cytuję fragment: “a Wy nie chorujecie ze wzgledu na odpornosc. Moja rodzina nie bierze witaminy C i tez nie bierzemy antybiotykow i nie chorujemy w ogole. Wystarczy jej dostarczac w pozywieniu (glownie owocach) a nie przyjmowac w sztucznej formie. Ogolnie przeczytaj prawdziwe artykuly napisane przez chemikow i lekarzy tylko pewnie nie wiesz jak i gdzie szukac prawdziwej wiarygodnej wiedzy zamiast opierac sie na tym ze ktos cos powiedzial albo napisal na onecie”.
   Otóż drogi Panie nie jest prawdą do końca co Pan napisał, dlatego, że np.rzekomo pozyskiwana z owoców wit. C jakiej się spodziewa ma faktyczny w sobie rzeczywisty zasób. A to chociażby z prostego powodu jakim jest m.in oprysk chemiczny drzewek owocowych czy też sadu bądź upraw w pobliżu autostrad lub zlokalizowanych w pobliżu wyziewów nisko emisyjnych dymów Nie wspomnę już o warzywach z marketów i innych mniej znanych nam źródeł, które w nocy raczej “świecą i mogą służyć za latarkę- opartych również na środkach chemicznych np.z Monsanto czy produkowane na bazie GMO. Poza tym słodkie owoce nie może np. spożywać cukrzyk jak i ten co ma nadwagę…
   Wiele ludzi jednak nie zastanawia się nad ich sposobem produkcji, kupuje, konsumuje i rzekomo “poprawia” swój układ odpornościowy.
   Jeśli Pan też tak postępuje, to wszystko jest jasne z Pana wpisami..
   Co do wyboru jakie witaminy są korzystniejsze dla człowieka, niewątpliwie ma Pan rację, opcja naturalnej wit.C jest bez wątpienia prozdrowotna. Nie mniej jej uzupełnienie pozyskiwane z obecnyh naturalnych produktów przesyconych chemią jest dalekie od normy.
   A co do tych naukowców, to byłbym ostrożny w przechwalaniu ich zdolności intelektualno badawczych, a potępianie tego co kiedyś było zweryfikowaną normą. Takim przykładem może być sprawa jajka- nie tak dawno jego zawartość uchodziła za szkodliwą dla człowieka rzekomo ze względu na cholesterol. Tymczasem w latach 50, 60 i jeszcze z I połowy lat 70 rzadko słyszało się o chorobach krążeniowych, o pandemii cukrzycy typu II, raku, a przecież ludzie zajadali się np. jajkami (tymi ze wsi nie z farm), wiejskim masłem, “szpyrką”, ale nie margarynami na bazie tłuszczy trans. Chodzili do pracy i byli ciągłym ruchu. Środowisko nie było utoksycznione, zwłaszcza na wsiach i małych miasteczkach.
   Co do H.P. Okrzyknięty triumfalizm w jego erydykacji nieco przygasł, gdyż okazało się, że zalecane antybiotyki chemiczne nie przynoszą u wszystkich zakażonych tą bakterią z objawami oczekiwanych rezultatów. A u niektórych ludzi stosowanie ich wywołuje poważne skutki uboczne.
   Np.witamina C podawana kiedyś dożylnie pod nadzorem lekarza ( co sam pamiętam z dzieciństwa- lata 50-60)pomagała zapewne chorym ludziom z wieloma problemami np. naczyniowymi. Sam nie tak dawno stosowałem wit.C tylko naturalną z aceroli czy rokitnika i odczuwałem poprawę w łuszczycy, krążeniu i cukrzycy II.
   Proszę pamiętać, że wit. C ( ta tylko naturalna) ma właściwości również moczopędne, co ma znaczenie w dnie moczanowej. Jeśli tak jak Pan napisał,że tworzy ona w nerkach kamienie, to dlaczego ci naukowcy, którzy to opisali, nie przekazali jeszcze swojego badania do ośrodków firm farmaceutycznych, aby te zastanowiły się czy przypadkiem -obok zarabiania pieniędzy- nie przyczyniają się “tworzenia” dodatkowych chorób? Dlaczego? Komu na tym zależy i komu ufać?
   Trzeba zatem zachować zdrowy rozsądek i skupiać się na rzeczywistych i obiektywnych faktach.
   Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia Panu i czytelnikom.

  • Czytelnik pisze:

   Dodam jeszcze, że wiśnie mają właściwości moczopędne (w składzie witamina C naturalna) mogące usuwać nadmiar kwasu moczowego w dnie moczanowej..

 15. daddydjj pisze:

  Po za tym wyniki badan mowiacych o szkodliwosci suplementow z witamina C nie sa nikomu na reke bo ani firmom farmaceutycznym to nie pasuje ani ludziom co tym bardziej swiadczy o tym ze sa prawdziwe. Firmy farmaceutyczne moglyby ewentualnie oplacic aby w wynikach badan nie wspominali nic o tworzeniu sie kamieni nerkowych bo to zmniejszyloby sprzedaz ale na szczescie sa niezalezne laboratoria naukowe i testy kliniczne ktore pisza o bolesnej prawdzie ktora moze zmniejszyc sprzedaz i uszczuplic portfele firm farmaceutycznych. Badacze nie maja powodu zeby klamac ze witamina C moze tworzyc kamienie bo to wcale nikomu nie jest na reke i to tym bardziej pokazuje ze to jest po prostu najprawdziwsza prawda bo po co mieliby to wymyslic? I to naukowcy z roznych kontynentow i roznych krajow. Po prostu nauka i technologia sie rozwija i to czego kiedys nie dalo sie zbadac teraz juz sie da i kiedys naukowcy nie byli w stanie sprawdzic szkodliwosci witaminy C a teraz moga. Przeciez ciagle sa nowe odkrycia i nowe badania oraz zaskakujace wyniki, ktore obalaja dotychczasowe myslenie. Jeszcze niedawno myslalo ze komorki nerwowe i nerwy nie regeneruja sie a najnowsze doniesienia pokazuja ze jednak jest to mozliwe. Nauka idzie do przodu i to ze starsze badania i ksiazki mowia ze jest tak to nie znaczy ze jest tak dzisiaj. Dzisiaj naukowcy obalaja tamte informacje i okazuje sie ze ksiazka z przed roku ma blad bo pisalo ze nerwy sie nie regeneruja a jednak sie regeneruja i tak sie dzieje ciagle z setkami informacji. Ciagle zmienia sie punkt widzenia na wszystko i trzeba byc na biezaco zamiast wierzyc w stare mity. Tak samo mozna sie nie edukowac i wierzyc dalej ze wrzody robia sie od stresu, niezdrowego jedzenia, alkoholu czy papierosow a naukowcy udowodnili ze wrzody w 90 procentach przypadkow sa spowodowane przez bakterie helicobacter pylori. Trzeba aktualizowac wiedze zamiast zyc mitami takimi jak to ze witamina C przyjmowana dlugo lub w duzych dawkach to samo dobro. Niestety prawda jest taka ze moze przyczyniac sie do powstawania kamieni w nerkach i to nie jedyna jej szkodliwa wlasciwosc. Jedynie naturalnie wystepujacą w owocach i innym pozywieniu witamine C mozna przyjmowac bez zadnych ograniczen i nie jest szkodliwa i jest super przyswajalna. Ta w tabletkach i innych suplementach moze niestety zaszkodzic. To ze moze zaszkodzic nie znaczy ze musi

  • Roman pisze:

   Kimkolwiek jesteś, to jesteś nieuświadomiony w sprawie witaminy C.

  • toja402 pisze:

   Przecież właśnie o to chodzi tym pijawkom koncernom farmaceutycznym, dlatego żeby sprzedawać masę leków ze skutkami ubocznymi. Zwykly przyklad: witamina C w tabletkach ile koszuje? a ile witamina c w postaci L-kwasu askorbinowego: 1 kg = ok 35 zł (NIEDOSTĘPNEGO W ŻADNEJ APTECE! czemu?). Czy Ty chłopie nie widzisz że dochodzi już do idiotyzmów takich że te imbecyle z UE zaczynają zakazywać stosować ziół ?!!!!! NIESTETY trzeba przejść przez ten szok i zobaczyć gdzie leży prawda. Na jakiej podstawie jest ustalona dzienna dawka witaminy C dla ludzi? Na podstawie dawnych badań na 7 zdrowych młodych chłopakach !!!!!! Można wymieniać tak bez końca. Jest wiele statystyk ile osób umarło od Apapu, a od duzych dawek witaminy C – NIKT! LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ!

  • Lusi pisze:

   Podaj bibliografię do tej Twojej “zaktualizowanej wiedzy”. Mówienie w kółko, że naukowcy odkryli, zbadali, uzyskali zaskakujące wyniki….. powinno być poparte dowodami choćby w postaci kilku najnowszych pozycji naukowych.

   Poza tym – przy tak rozbudowanych i złożonych zdaniach przecinki są bardzo wskazane. Źle się czyta Twoje komentarze.

   • toja402 pisze:

    Rozumiem że jesteś polonistką. Poczytaj Książkę “Ukryte terapie” Jerzy Zięba, zajrzyj na jego profil fb, on podaje źródła do wielu badań. A poparcie najnowszymi badaniami – z tym można polemizować w obliczu skorumpowania wszystkiego co się da – koncerny farmaceutyczne i ich ogromne zyski, z czego potem finansowane są badania – to już fakty. A zakazie UE dotyczącej ziół – o tym nie słyszałaś ?? To pogrzeb w necie i się dowiesz.

 16. Mocarna pisze:

  Witamina C jest zbawienna dla organizmu. A co do wiśni, to akurat przydałyby mi się. Dzięki.

 17. Anna pisze:

  Nie trzeba daleko szukać, w wiki napisane jest jasno: http://bit.ly/1Tb2hCz że nadmiar witaminy przepuszczany jest przez nerki, tłumaczenie więc, że jest szkodliwa jest błędne.

 18. Sameer pisze:

  Aneta / Mf3j wynik 18 kg w trzy miesiące. Bez głodówki, bez morderczego treningu, poprawiłam stan swojego organizmu nie mówiąc już o samopoczuciu Szczerze polecam każdemu!

 19. Agnieszka pisze:

  kupiłam witamine C z Calivity na takiej stronie http://vita24.life/witamina-c-1000-plus-12.html , zdecydowanie POLECAM juz po jednym opakowaniu wraca zdrowie i energia

  • Zgadzam się – u nas od 18 lat bez niej się nie obchodzimy >jeśli świetna i właściwie nie chorujemy w naszej rod\inie na poważne choroby. A w przeziębieniu większe jej dawki od razu pomagają i uzdrawiają organizm. Kto ja zna – doskonale to wie… a kto nie zna jak działa – zawsze ma wybór…

   • Roman pisze:

    Pani Renato, zainteresowałem się witaminą C, wiem, że pomaga, wiem, że lekarze nie chcą, albo też nie wiedzą jak leczyć witaminą C. Czy może Pani dać mi jakieś wskazówki odnośnie stosowania witaminy C ? Pozdrawiam Roman.

   • toja402 pisze:

    Podpinam się do prośby powyższego Pana. Mam poważniejszy problem – Czy i jak wyleczyć kamienie nerkowe przy pomocy m.in. witaminy C – napisalem również wiadomość do Pani na stronie Gronkowiec.pl – będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 20. Kinga pisze:

  Witamina C jest bardzo ważna, ale ważniejsza jest jej jakość. Można wcinać ją kilogramami tak ją sprzedają w internecie. Czy wiesz, że…..duże ilość Wit C zakwaszają organizm, a witamina lewoskrętna w proszku wchłania się tylko 15-40% :( Jedynym rozwiązaniem jest forma płynna, naturaljak znajdziecie lepszą dajcie mi proszę znać.

 21. Szczepienia pisze:

  Witam
  Poniżej wrzucę link do tłumaczenia artykułu opisującego kurację ortomolekularne, jakie kilku lekarzy stosowało w przywracaniu zdrowia po szkodach wyrządzonych przez szczepionki przeciw HPV.

  Wystąpienie działań niepożądanych po szczepionkach przeciw HPV wystąpiło od kilku miesięcy do roku lub dłużej po zastrzyku. To opóźnienie sprawia, że ​​bardzo trudno jest połączyć te objawy ze szczepionką przeciw HPV. W Japonii ponad 1200 dziewcząt zostało zarejestrowanych jako „przypadki ciężkie”, a nowi pacjenci rejestrowani są każdego dnia. Szacujemy, że nierozpoznanych przypadków skutków ubocznych od łagodnych do umiarkowanych po szczepionce przeciw HPV jest około 100.000. Objawy te są powszechnie postrzegane jako zmęczenie, ból mięśni, bóle głowy, zaburzenia w uczeniu się, trudności w wybudzaniu się, nadmierna senność, nieregularne miesiączki i wiele innych.

  Kuracje ortomolekularne

  Pozdrawiam serdecznie

 22. wuj pisze:

  To ciekawe .Ilekroć poużywam witaminy c tyle razy mam problem z kamieniami w nerkach .Może absolutnie zdrowe osoby tego nie doświadczają ale minimalna nieprawidłowość w nerkach i witamina c to gwarancja kamieni .

  • To ciekawe. ja i moja cała rodzina stosujemy witaminę C w ogromnych ilościach od 18 lat – po 3 do 9 gram dziennie w zależności od stanu zdrowia i nigdy jeszcze nie mieliśmy kamieni nerkowych.
   Kamienie nerkowe tworzą się z zupełnie innych przyczyn np. z chemicznych leków, antybiotyków, trzymania moczu, marznięcia w nogi, z infekcji w przewodzie moczowym jak tez w migdałkach czy zębach i zatokach, gdyż infekcje te spływają do nerek itd… Je4dna z głównych przyczyn jest kwasica metaboliczna, wypłukująca wapń z kości i zębów i sprawiające, ze neutralizując to9ksyny wchodzi on w reakcje i zamienia się w związki niekorzystne – szczawiany. podobnie, kiedy pijemy nadmiar czarnej herbaty – wytwarzamy szczawiany wapnia.
   zatem witamina C ma najmniej wspólnego z wytwarzaniem kamieni nerkowych, a często wcale nie jest ich sprawcą.

  • Agnieszka pisze:

   Prosze zwrocic uwagę na dietę. Literatura fachowa nie wymienia ani jednego ani jednego przypadku, w którym dowiedziano by w trakcie obserwacji klinicznej, że kwas askorbinowy ( witamina C) spowodowałby utworzenie kamieni nerkowych ” – wypowiedz na temat bezpieczeństwa stosowania witaminy C, Pan Doktor D. Hornig z Wydziału Dietetyki i Zdrowia Człowieka w firmie farmaceutycznej Hoffman – La Roshe &Co

   proszę rzucic okiem na artykuł http://vita24.life/blog/6_Zanim-sięgniesz-po-Witaminę-C—kwas-L-askorb.html

 23. Janusz pisze:

  chciałem podpisać petycję, ale link nie działa. Nawet w ten sposób, mafia farmaceutyczna, utrudnia nam zabrania swojego głosu w tej sprawie.

 24. Wiola pisze:

  Ewentualny niedobór witaminy C można zawsze uzupełniać warzywami i owocami

 25. Wiola musiałabyś zjadać codziennie naprawdę dużo warzyw i owoców żeby uzupełnić braki witamin. Zapotrzebowanie organizmu jest wysokie. Warto od czasu do czasu sięgnąć po naturalne preparaty z witaminą C.

 26. Świetny artykuł. Sami też się suplementujemy askorbinianem sodu. Oczywiście podstawa to dobra dieta składająca się z warzyw i owoców.

 27. Allecco pisze:

  Moim zdaniem należy jeść dużo papryki, a czasami warto też stosować dodatkowe suplementy. Poza tym baardzo fajny i obszerny artykuł. :)

 28. Tatiana pisze:

  Pracuje w szpitalu. Jakbym miala zliczyc durni, ktorzy dostali kamicy przez nasłuchanie sie szarlatanów pokroju Zięby to zabrakłoby mi miejsa na wypisywanie.

  • Dziękuję za podzielenie się swoją opinią. Tatiana, a od czego Twoim zdaniem bierze się kamica nerkowa?
   Bo w pierwszej dziesiątce jej najwaleczniejszych przyczyn choćby w prostym podręczniku klasa 2 gimnazjum, nie wymienia się witaminy C lecz zupełnie inne przyczyny kamicy.

   Osobiście borę po 6 gram dziennie, a czasem więcej w chorobie od ponad 20 lat i jakoś nie narzekam na nerki ani kamicę nerkową , ani też moja rodzina , dzieci i wnuki nie maja takich problemów.
   Czy aby masz pewność, że się ie mylisz?
   W pierwszej kolejność kochanie moje, od bakterii, od ich toksyn, od toksyn z leków farmakologicznych, gdyż wchodzą on w reakcje w naturalnym procesie oczyszczania się organizmu i tworzą r5óżne formy. jedną z nich są znane szczawiany wapnia. lecz to nie od witaminy C tworzą się one lecz od składników zawartych choćby w herbacie, której znacznie więcej wypija się w życiu, od leków, antybiotyków, od obcości różnych parazytów, od stanów zapalnych w przewodzie moczowym, od zatrzymywania moczu np. u kierowców lub osób, które długo nie mogą skorzystać z ubikacji, Wtedy tworzy się osad w nerkach, a z tego po latach piasek i kamyczki. Pomysł kochana ile jeszcze cudownych sposobów jest na kamicę nerkową, która ma zupełnie inne przyczyny niż niesłusznie oskarżana witamina C, prawda. Napisz proszę jeszcze kilk ainnych przykładów przycyzn kamicy nerkowej, opisywanych w podręcznikach medycznych, proszę.

 29. […] ,,Im więcej witaminy C – tym mniejsze zapotrzebowanie na insulinę! (…)  Kluczowa rola witaminy C w zapobieganiu chorobie sercowo-naczyniowej przy cukrzycy. (…) – dr med Matthis Rath Kliniczny dowód: witamina C obniża poziom cukru we krwi i zapotrzebowanie na insulinę!” – dr med Matthis Rath w książce pt.: ,,Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca… tylko my ludzie” Więcej o cudownym działaniu witaminy C , w tym wspaniały film – tutaj: https://renatazarzycka.pl/2012/11/w-obronie-witaminy-c-medycyna-na-zlym-kursie/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.