Św. Walenty patronem ciężkich chorób, zwłaszcza umysłowych, nerwowych i epilepsji

Przeciwnicy tego święta zwykli mówić, że to święto komercyjne, które przyszło z Ameryki. Czyżby?
Skąd wziął się św. Walenty,  święto zakochanych i dzień ludzi ciężko chorych w tym na epilepsję?

Jak głosi legenda, Walenty żył w III wieku w Cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Za namową swoich doradców cesarz zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie. Uważał, że najlepszymi żołnierzami są legioniści nie mający rodzin.  Walenty był z powołania duchownym i biskupem. Złamał zakaz cesarza i błogosławił śluby młodych legionistów. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że jego narzeczona pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy o tym dowiedział się cesarz, kazał zabić Walentego. W przeddzień egzekucji Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: “Od Twojego Walentego”. Egzekucję wykonano 14 lutego 269 r.

Według podań, biskup Walenty udzielał ślubu zakochanym niekoniecznie za zgodą rodziców i dlatego jest uważany za patrona zakochanych. Dopiero pod koniec V wieku papież Gelazy I zniósł starożytne święto zakochanych – Luperkalia obchodzone z 14 na 15 lutego, które ustanowiły starożytny wzór do dzisiejszych Walentynek. Na mocy decyzji papieża Gelazego I, od 496 roku w dniu 14 lutego obchodzone jest jako Dzień św. Walentego.  Ale kto wie, że był też lekarzem i z tego tytułu w Polsce oraz wielu innych krajach Europy postać św. Walentego symbolizuje go jako patrona ciężkich chorób, zwłaszcza umysłowych, nerwowych i epilepsji.

Do rodzaju ciężkich chorób można zaliczyć dziś bardzo wiele – choćby m.in. ZESPÓŁ CHORÓB METABOLICZNYCH, choroby układu nerwowegoautoimmunologicznego w tym alergie oraz nowotwory.

Kilka dni temu był Światowy Dzień Walki z Rakiem. Okazuje się, że jest wiele skutecznych metod naturalnych i prostych, które w początkowej fazie mogą cofnąć chorobę nie powodując skutków ubocznych, a raczej odwrotnie – oczyszczając i wzmacniają organizm, aby miał siłę do walki.

“Niskie stężenie i ciśnienie tlenu w żywej komórce zapowiada powstawanie raka” – dr Otto Warburg –  Nagroda Nobla 1931

Komitet Nagrody Nobla najwyraźniej oczekiwał, że świat medyczny skorzysta z doniosłych odkryć dr Warburga w odniesieniu do raka. Niestety we wszystko wtrąciła się polityka i rak nie został wypleniony.  Szczegóły leczenia infekcji jaki głównych przyczyn odkryciem Warburga –  tlenem >>

Rak jest plagą naszych czasów. Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku na świecie odnotowuje się prawie 11 mln. zachorowań (w ciągu najbliższego dwudziestolecia liczba ta ma się podwoić).  W Polsce 130 tys. osób rocznie dowiaduje się o chorobie –  85 tys. co roku umiera. Daje to nam liczbę około 232 osób dorosłych i dzieci dziennie.  Oznacza to, że średnio co 6 minut ktoś w Polsce umiera na chorobę nowotworową!
Do zdrowia powraca jedynie 30% dorosłych Polaków oraz 75% polskich dzieci. Skąd te przerażające statystyki? Jak działa i co robić, aby uchronić się od choroby?

Wydaje się, że nowotwory złośliwe nie wybierają i atakują ludzi na chybił-trafił, a ci którzy nie zachorują to szczęściarze. Wielu ludzi, których medyczna historia rodziny obciążona jest przypadkami nowotworów, obawia się o swoje zdrowie, gdyż mówiono im, że prawdopodobnie na 50% zachorują na raka.  Jest jednak dobra wiadomość – okazuje się, że tylko 5-10 proc. przypadków raka spowodowanych jest dziedzicznym defektem genetycznym a nie aż połowa! Pozostałe 90-95 proc. chorób nowotworowych ma swoje źródło w czynnikach środowiskowych oraz nieodpowiednim stylu życia. Wśród czynników zwiększających szansę zachorowania na raka jest infekcja w tym często grzybicza, trwająca w nas latami. Naukowcy tłumaczą, że należy spojrzeć na raka jak na chorobę zakaźną, którą mogą wywołać wirusy, bakterie czy pierwotniaki. Podobnie, jak w przypadku np. grypy czy kataru. Dziś wiemy, że wiele przypadków nowotworowych powoduje onkowirus. Wirusy te jak tez wiele bakterii patogennych występują m.in. w chorobach takich jak: nowotwór komórek krwi, rak limfocytów B i T-limfocytotropowy, białaczka, przywra krwi i rak pęcherza moczowego rak immunoblastyczny, złośliwy rak jelita, brodawczak HPV, rak skóry, szyjki macicy, sromu i odbytu,  mięsak (łac. sarcoma), rak jamy nosowo-gardłowej i rak żołądka na bazie Helicobacter pylorii, chłoniak, rak wątroby – wirus wątroby typu B i typu C, Wirus Epstein-Barr (EBV), chłoniak Burkitta i wiele innych. Więcej szczegółów na ten wirusów onkogennych tutaj >>

Choroba Świętego Walentego

Św. Walenty jest patronem zakochanych, jednak mało kto wie, że opiekuje się on również cierpiącymi na ciężkie choroby umysłowe, nerwowe, a także epilepsję. Ta ostatnia jest nazywana właśnie chorobą świętego Walentego, a 14 luty to dzień, w którym nie tylko zakochani, ale i chorzy na padaczkę obchodzą swoje święto. Napad padaczkowy jest wyrazem przejściowych zaburzeń czynności mózgu wskutek nadmiernych i gwałtownych wyładowań bioelektrycznych w komórkach nerwowych.

Co do chorób neurologicznych, umysłowych a szczególnie epilepsji ( padaczki) nie tworzą się one same lecz zawsze maja jakieś przyczyny. Do jednych z głównych przyczyn padaczki lekooporonej mogą należeć choroby pasożytnicze np.  alweokokoza, wągrzyca czy też ascariosa oraz zakażenie przywrą. Również obecność wielu infekcji bakteryjne np. Bacteroides fragilis  lub wirusowe Coxsackie B1 i Coxsackie B4 może dawać skutki ataków padaczki. Również obecność szkodliwych związków takich jak np. ksylen lub toluen oraz mykotoksynasporysz. Jeżeli w naszym organizmie znajdzie się ksylen lub toluen, każda z czterech odmian przywry, do swojego rozwoju wykorzystuje mózg jako żywiciela pośredniego. Powoduje to zaburzenia w pracy mózgu oraz choroby neurologiczne np. epilepsję, schizofrenię, zapalenie opon mózgowych lub może powodować wzmożone uzależnienie alkoholowe. Jednak eliminując w.w pasożyty z organizmu, wykluczymy pierwszy istotny czynnik  – ogniwo w łańcuchu procesów powodujących napady.

Ludzki mózg składa się z około 25 miliardów, a może nawet więcej, komórek nerwowych. Są one ze sobą połączone przez miliony włókien nerwowych i dzięki nim, każda z komórek ma stałe połączenie z tysiącami innych. Komunikacja między nimi jest możliwa dzięki sprawnym neuroprzekaźnikom. Wszystkie komórki nerwowe naszego organizmu są bardzo wrażliwe, podatne na uszkodzenia i wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania. Nasza pamięć jest funkcją skoordynowanego działania poszczególnych części mózgu. Jeżeli nasz organizm przez dłuższy czas będzie przebywał w niesprzyjających warunkach i bez odpowiednich substancji potrzebnych do jego funkcjonowania, część naszych komórek nerwowych może nawet ulec zniszczeniu.  Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa. Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowej może stać się przyczyną poważnych chorób (np.autyzm, epilepsji, schizofrenii,  choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników, a ostatnio odkryto, iż np. chorobę Alzheimera przyspieszają szkodliwe składniki w szczepionkach (rtęć, nanobakterie, fosforany) –  szczególnie powszechne szczepionki na grypę. Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa. Zdolność mózgu do szybkiego przetwarzania informacji wróży długie życie – zaobserwowali szkoccy badacze, jak podaje pismo “Psychological Science” . Więcej szczegółów tutajhttp://www.faceci.com.pl/subskrypcja70.html

Warto zastanowić się nad tym szczególnie dzisiaj i w porę zadbać o swój mózg oraz całe ciało, aby na długie lata zachować jak najwięcej zdrowia dla siebie, czego wszystkim serdecznie życzę.

Źródło:
http://www.gronkowiec.pl/padaczka.html
http://www.gronkowiec.pl/mykotoksyny.html
http://www.faceci.com.pl/subskrypcja43.html
http://www.gronkowiec.pl/pasozyty_czlowieka.html
http://www.gronkowiec.pl/glista_ludzka.html
http://www.gronkowiec.pl/tasiemiec.html
http://www.noni.com.pl/onkologia.html
http://www.faceci.com.pl/nowotwory.html
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr4.html

http://www.noni.com.pl/bialaczka.html
http://www.gronkowiec.pl/skazenia.html
 
http://www.gronkowiec.pl/solwenty.html