Wakacje – aktywny wypoczynek dla dzieci

Kiedy uczymy się najefektywniej? Każdy psycholog i pedagog wie, że uczymy się najlepiej podczas zabawy. Zgodnie z tą tezą, turystyka czysto wypoczynkowa dla dzieci jest coraz rzadsza. Dzieci i ich rodzice, najczęściej wybierają aktywny wypoczynek połączony z rozrywką oraz edukacją.

“Czy jeszcze pamiętasz, że zostałeś stworzony do radości?”
– Phil Bosmans

W zimie nie mamy problemu – zimowiska organizowane są dla dzieci przeważnie jako szkółka narciarska lub snowboardowa. Niektóre firmy do zajęć na stoku dokładają zajęcia dodatkowe np. aktorskie, językowe lub fotograficzne. Wakacyjne obozy oferują znacznie szerszą gamę letnich przygód. Można je podzielić na podstawowe grupy:
1. Kursy językowe w kraju i za granicą;
2. Interkamp
3. Survival
4. Obozy sportowo-wodne
5. Przygoda, ASG i RPG
6. Wypoczynek

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci podzielony jest na kolonie dla maluszków 5-9 lat i dla dzieci 7-15 lat oraz obozy dla młodzieży 13-18 lat.

Przetestuj, jaki wypoczynek wybierze twoje dziecko? Często rodzice dając wybór, mogą lepiej poznać własne dziecko, jak też mocno się zdziwić jego zainteresowaniami. Na tego typu obozach, dzieci bliżej poznają różne dziedziny życia i zawody, mogą kształcić umiejętności, swój warsztat artystyczny bądź sportowe zainteresowania. Na tej podstawie, mogą dokładniej określić czego pragną, co chciałyby robić w przyszłości, nauczyć się podejmowania decyzji i dokonać wyboru profilu szkoły np. liceum, technikum lub profilu nauki na studiach wg. własnych zainteresowań i pasji.

Z kursami językowymi sprawa jest dość prosta. Musimy wiedzieć jaki wybrać język oraz to, czy wypoczynek ma być w kraju czy też za granicą np. na Malcie, w Anglii, Hiszpanii, na Cyprze. W Polsce również organizowanych jest wiele kursów językowych tak z języka angielskiego jak też hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub inne. Oto kilka propozycji:

http://www.lektor.com.pl/obozykolonie/obozy.htm
http://www.kompas.pl/rodzaje,Obozy_językowe,71.htm
http://www.almatur.pl/oferty.php?sezon=lato&roof=mlo&charg=IKUR
http://www.angielski.travel.pl/oboza.htm
http://travel.eskk.pl/of2spec.php?kerux=13&keruy=43
http://www.bellschools.pl/angielskie-kolonie-letnie
http://www.asenglish.pl/obozy/cypr/
Angielski i taniec towarzyski (8-18 lat) – Giby – pojezierze Suwalskie na Mazurach
http://www.lexis.edu.pl/obozy_jezykowe_sportowe_hiszpania.html
Hiszpańskina Jurze, Pasym ( Mazury), LLORET DE MAR – C. BRAVA, HISZPANIA,

Obozów i ich rodzajów jest setki. Na zainteresowanie zasługują obozy artystyczno-twórcze: malarsko-rysunkowe, teatralno-aktorskie, szekspirowskie, kabaretowe, wokalne, taneczne, HIP-HOP, musicalowe, gitarowe,  filmowo-reporterskie, telewizyjne, dziennikarsko-fotograficzne, dla młodych designerów oraz architektów itd…

Z obecnej oferty kolonijno-obozowej każdy najbardziej wybredny klient będzie zadowolony.

Ceny wielu kolonii i obozów są przystępne, choć zróżnicowanie za podobne obozy jest dość spore i warto dokładnie porównać ceny i ofertę.

 

Z niezwykłych i wyjątkowych obozów znalazłam m.in.:

Obóz z własnym psem – 20 godzin szkolenia psa z zakresu podstawowego posłuszeństwa i 20 godzin treningów na specjalnym torze dla psów – agility. Z własnym psem na wakacje – obóz dla młodzieży od 12 lat – kurs I stopnia (początkujący) >>

 

Kolonie i obozy ekologiczno-przyrodnicze

”Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” Albert Einstein

Eko – Wioska >>
Obóz EKOUrwisa ekologiczna kolonia dla dzieci >>
EKO-ART Obóz ekologiczno-artystyczny plus rekreacja dla młodzieży >>
Ekoprzygoda w Puszczy Białowieskiej  – Kolonia rekreacyjno – przyrodnicza ( 9-13 lat) >>
Fotograficzno – przyrodniczy obóz młodziezowy w PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (14-18 lat) >>

 

AKADEMIA UMYSŁU – “JAKIE MYŚLI TAKIE ŻYCIE”

„Dusza przebywająca w świecie zmysłów utrzymując je w harmonii…odnajduje spokój i spoczynek” – Bhagavad Git

Kiedy ciało odpoczywa, rozum toczy odwieczną walkę o Twój byt. Czy poddasz się jego mrocznej sile, nie podejmując rzuconego przez mózg wyzwania? Dlaczego mózg płata figle, co nim kieruje i jak można wykorzystać jego siłę?  
Pomyśl o tym aby rozszerzyć zakres wiedzy dziecka o cenne informacje z zakresu poznawania i rozumienia ludzi oraz panowania nad emocjami i budowania emocji  – to na warsztatach aktorskich. Niech nauczy się asertywności, słuchania i komunikacji werbalnej oraz autoprezentacji. Niech dowie się o tym co nas różni i dlaczego – to nauka o różnych typach osobowości i o pracy naszego mózgu – niezbędna wiedza w rozwoju osobistym współczesnego człowieka. Wszystkie te informacje a nawet więcej, można zdobyć na obozie dla młodzieży (od 13-18 lat). Obóz psychologiczny w Rozewiu – Sekrety Umysłu – ma charakter warsztatowy, pozwalający na lepsze poznanie siebie i kształtowanie umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach. Oto program obozu SEKRETY UMYSŁU na ten rok >>
Zobacz więcej – Klub Poszukiwaczy Przygód >>

Z podobnej cennej tematyki antystresowej dla młodszych dzieci (11-17 lat), na uwagę zasługuje wypoczynek  w Czaplinku, Pojezierze Drawskie (woj. zachodniopomorskie). Tam czeka na dzieci wyjątkowa tematyka o życiu, szczęściu, przyjaźni, kolorach i zdrowiu, o osiąganiu celów i spełnianiu marzeń oraz o przedsiębiorczości, radzeniu sobie ze stresem i o radości dnia codziennego.
OBÓZ CZŁOWIEKA SUKCESU – SZKOŁA WIARY W SIEBIE I TRENING MOTYWACYJNY >>

Z ciekawych i oryginalnych tematycznie obozów warto jeszcze wymienić m.in.:

ZAGADKI DR HOUSE’A – OBÓZ MEDYCZNY – dla przyszłych Lekarzy>>
Obóz dla młodych Architektów >>
Obóz dla projektantów stron WWW >>
Z Archiwum X >>
Obóz rycerski >>
Wschodnie sztuki walki nad morzem >>
W KLASZTORZE SHAOLIN i ćwiczenia dla umysłu >>
Mistrz Kierownicy – QUADY i BUGGY + WARSZTATY DESIGN’ERSKIE
TOP MODEL >>
Obóz Afro >>
Obóz Latino >>
Capoeira Brasil >>
Zostań tygrysem biznesu!
Orientalny Obóz Zen >>
Zostań tygrysem biznesu! – przepiękne okolice Kotliny Kłodzkiej, zamek w Żelaznem
WAKACYJNA AGENCJA REKLAMOWA w Rozewiu nad morzem
Akademia Agenta Bonda >>
Akademia Młodego Pilota  – lotnika>>
KOLONIA W BIESZCZADACH – OGROMNIE EXTREMALNE WAKACJE – Polańczyk, Bieszczady. Program realizowany przy współpracy z Bieszczady Adventure oraz Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM >>

Dla każdego coś miłego  8-)

Jest jeszcze wiele innych obozów o atrakcyjnej tematyce wartych analizy m.in obozy rowerowe, żeglarskie, pływackie, pod namiotami, piłkarskie, wędkarskie, wędrowne, sportowe, piłkarskie, komputerowe, ASG (strzelanki), RPG (odgrywanie ról z innej epoki) itd…

Kolonie i obozy w kraju + wycieczki za granicę na 1-2 dni  >>

Oto wybrane biura turystyki dziecięcej i ich oferta tematyczna kolonii i obozów:

Poszukiwacze Przygód

Almatur – oferta dla dzieci i młodzieży

VogueTravel

EKOTRAVEL

LEKTOR – szkoła jęzków obcych

Biuro Podróży “Szarpie Travel” – obozy i kolonie

KOGIS – Portal Turystyki Dziecięcej

KOMPAS – BIURO TURYSTYKI AKTYWNEJ

WANDRUS – BIURO TURYSTYKI AKTYWNEJ (żeglarstwo, windsurfing, kajaki, rowery, wakcje smyka, obozy przygody, rajdy i obozy nietypowe)

SUNSPORT -organizator aktywnego wypoczynku – MASZ WAKACJE – Twoje Biuro Podróży – Kolonie i obozy

Na koniec warto dodać, że wysyłając na obóz więcej niż jedno dziecko z rodziny, wiele firm udziela zniżek a za kolejne dzieci z rodzeństwa zapłacimy znacznie mniejszą kwotę. Również wykupując 2 lub więcej obozów w jednej firmie – będąc klientem danej fimy w wielu przypadkach otrzymamy zniżkę.  Należy pytać o zniżki i promocje.

A jakie kierunki zainteresowań na swój aktywny wypoczynek wybrało w tym roku Twoje dziecko?

 

 

Kurs na wychowawce kolonijnego dla osób, które ukończyły 18-lat i średnia szkołę>>