+48 509 970 880
office@renatazarzycka.online

Wakacje – aktywny wypoczynek dla dzieci

"Czas na zmiany"

Wakacje – aktywny wypoczynek dla dzieci

Kiedy uczymy się najefektywniej? Każdy psycholog i pedagog wie, że uczymy się najlepiej podczas zabawy. Zgodnie z tą tezą, turystyka czysto wypoczynkowa dla dzieci jest coraz rzadsza. Dzieci i ich rodzice, najczęściej wybierają aktywny wypoczynek połączony z rozrywką oraz edukacją.

“Czy jeszcze pamiętasz, że zostałeś stworzony do radości?”
– Phil Bosmans

W zimie nie mamy problemu – zimowiska organizowane są dla dzieci przeważnie jako szkółka narciarska lub snowboardowa. Niektóre firmy do zajęć na stoku dokładają zajęcia dodatkowe np. aktorskie, językowe lub fotograficzne. Wakacyjne obozy oferują znacznie szerszą gamę letnich przygód. Można je podzielić na podstawowe grupy:
1. Kursy językowe w kraju i za granicą;
2. Interkamp
3. Survival
4. Obozy sportowo-wodne
5. Przygoda, ASG i RPG
6. Wypoczynek

Wakacyjny wypoczynek dla dzieci podzielony jest na kolonie dla maluszków 5-9 lat i dla dzieci 7-15 lat oraz obozy dla młodzieży 13-18 lat.

Przetestuj, jaki wypoczynek wybierze twoje dziecko? Często rodzice dając wybór, mogą lepiej poznać własne dziecko, jak też mocno się zdziwić jego zainteresowaniami. Na tego typu obozach, dzieci bliżej poznają różne dziedziny życia i zawody, mogą kształcić umiejętności, swój warsztat artystyczny bądź sportowe zainteresowania. Na tej podstawie, mogą dokładniej określić czego pragną, co chciałyby robić w przyszłości, nauczyć się podejmowania decyzji i dokonać wyboru profilu szkoły np. liceum, technikum lub profilu nauki na studiach wg. własnych zainteresowań i pasji.

Z kursami językowymi sprawa jest dość prosta. Musimy wiedzieć jaki wybrać język oraz to, czy wypoczynek ma być w kraju czy też za granicą np. na Malcie, w Anglii, Hiszpanii, na Cyprze. W Polsce również organizowanych jest wiele kursów językowych tak z języka angielskiego jak też hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub inne. Oto kilka propozycji:

http://www.lektor.com.pl/obozykolonie/obozy.htm
http://www.kompas.pl/rodzaje,Obozy_językowe,71.htm
http://www.almatur.pl/oferty.php?sezon=lato&roof=mlo&charg=IKUR
http://www.angielski.travel.pl/oboza.htm
http://travel.eskk.pl/of2spec.php?kerux=13&keruy=43
http://www.bellschools.pl/angielskie-kolonie-letnie
http://www.asenglish.pl/obozy/cypr/
Angielski i taniec towarzyski (8-18 lat) – Giby – pojezierze Suwalskie na Mazurach
http://www.lexis.edu.pl/obozy_jezykowe_sportowe_hiszpania.html
Hiszpańskina Jurze, Pasym ( Mazury), LLORET DE MAR – C. BRAVA, HISZPANIA,

Obozów i ich rodzajów jest setki. Na zainteresowanie zasługują obozy artystyczno-twórcze: malarsko-rysunkowe, teatralno-aktorskie, szekspirowskie, kabaretowe, wokalne, taneczne, HIP-HOP, musicalowe, gitarowe,  filmowo-reporterskie, telewizyjne, dziennikarsko-fotograficzne, dla młodych designerów oraz architektów itd…

Z obecnej oferty kolonijno-obozowej każdy najbardziej wybredny klient będzie zadowolony.

Ceny wielu kolonii i obozów są przystępne, choć zróżnicowanie za podobne obozy jest dość spore i warto dokładnie porównać ceny i ofertę.

 

Z niezwykłych i wyjątkowych obozów znalazłam m.in.:

Obóz z własnym psem – 20 godzin szkolenia psa z zakresu podstawowego posłuszeństwa i 20 godzin treningów na specjalnym torze dla psów – agility. Z własnym psem na wakacje – obóz dla młodzieży od 12 lat – kurs I stopnia (początkujący) >>

 

Kolonie i obozy ekologiczno-przyrodnicze

”Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” Albert Einstein

Eko – Wioska >>
Obóz EKOUrwisa ekologiczna kolonia dla dzieci >>
EKO-ART Obóz ekologiczno-artystyczny plus rekreacja dla młodzieży >>
Ekoprzygoda w Puszczy Białowieskiej  – Kolonia rekreacyjno – przyrodnicza ( 9-13 lat) >>
Fotograficzno – przyrodniczy obóz młodziezowy w PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (14-18 lat) >>

 

AKADEMIA UMYSŁU – “JAKIE MYŚLI TAKIE ŻYCIE”

„Dusza przebywająca w świecie zmysłów utrzymując je w harmonii…odnajduje spokój i spoczynek” – Bhagavad Git

Kiedy ciało odpoczywa, rozum toczy odwieczną walkę o Twój byt. Czy poddasz się jego mrocznej sile, nie podejmując rzuconego przez mózg wyzwania? Dlaczego mózg płata figle, co nim kieruje i jak można wykorzystać jego siłę?  
Pomyśl o tym aby rozszerzyć zakres wiedzy dziecka o cenne informacje z zakresu poznawania i rozumienia ludzi oraz panowania nad emocjami i budowania emocji  – to na warsztatach aktorskich. Niech nauczy się asertywności, słuchania i komunikacji werbalnej oraz autoprezentacji. Niech dowie się o tym co nas różni i dlaczego – to nauka o różnych typach osobowości i o pracy naszego mózgu – niezbędna wiedza w rozwoju osobistym współczesnego człowieka. Wszystkie te informacje a nawet więcej, można zdobyć na obozie dla młodzieży (od 13-18 lat). Obóz psychologiczny w Rozewiu – Sekrety Umysłu – ma charakter warsztatowy, pozwalający na lepsze poznanie siebie i kształtowanie umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach. Oto program obozu SEKRETY UMYSŁU na ten rok >>
Zobacz więcej – Klub Poszukiwaczy Przygód >>

Z podobnej cennej tematyki antystresowej dla młodszych dzieci (11-17 lat), na uwagę zasługuje wypoczynek  w Czaplinku, Pojezierze Drawskie (woj. zachodniopomorskie). Tam czeka na dzieci wyjątkowa tematyka o życiu, szczęściu, przyjaźni, kolorach i zdrowiu, o osiąganiu celów i spełnianiu marzeń oraz o przedsiębiorczości, radzeniu sobie ze stresem i o radości dnia codziennego.
OBÓZ CZŁOWIEKA SUKCESU – SZKOŁA WIARY W SIEBIE I TRENING MOTYWACYJNY >>

Z ciekawych i oryginalnych tematycznie obozów warto jeszcze wymienić m.in.:

ZAGADKI DR HOUSE’A – OBÓZ MEDYCZNY – dla przyszłych Lekarzy>>
Obóz dla młodych Architektów >>
Obóz dla projektantów stron WWW >>
Z Archiwum X >>
Obóz rycerski >>
Wschodnie sztuki walki nad morzem >>
W KLASZTORZE SHAOLIN i ćwiczenia dla umysłu >>
Mistrz Kierownicy – QUADY i BUGGY + WARSZTATY DESIGN’ERSKIE
TOP MODEL >>
Obóz Afro >>
Obóz Latino >>
Capoeira Brasil >>
Zostań tygrysem biznesu!
Orientalny Obóz Zen >>
Zostań tygrysem biznesu! – przepiękne okolice Kotliny Kłodzkiej, zamek w Żelaznem
WAKACYJNA AGENCJA REKLAMOWA w Rozewiu nad morzem
Akademia Agenta Bonda >>
Akademia Młodego Pilota  – lotnika>>
KOLONIA W BIESZCZADACH – OGROMNIE EXTREMALNE WAKACJE – Polańczyk, Bieszczady. Program realizowany przy współpracy z Bieszczady Adventure oraz Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM >>

Dla każdego coś miłego  8-)

Jest jeszcze wiele innych obozów o atrakcyjnej tematyce wartych analizy m.in obozy rowerowe, żeglarskie, pływackie, pod namiotami, piłkarskie, wędkarskie, wędrowne, sportowe, piłkarskie, komputerowe, ASG (strzelanki), RPG (odgrywanie ról z innej epoki) itd…

Kolonie i obozy w kraju + wycieczki za granicę na 1-2 dni  >>

Oto wybrane biura turystyki dziecięcej i ich oferta tematyczna kolonii i obozów:

Poszukiwacze Przygód

Almatur – oferta dla dzieci i młodzieży

VogueTravel

EKOTRAVEL

LEKTOR – szkoła jęzków obcych

Biuro Podróży “Szarpie Travel” – obozy i kolonie

KOGIS – Portal Turystyki Dziecięcej

KOMPAS – BIURO TURYSTYKI AKTYWNEJ

WANDRUS – BIURO TURYSTYKI AKTYWNEJ (żeglarstwo, windsurfing, kajaki, rowery, wakcje smyka, obozy przygody, rajdy i obozy nietypowe)

SUNSPORT -organizator aktywnego wypoczynku – MASZ WAKACJE – Twoje Biuro Podróży – Kolonie i obozy

Na koniec warto dodać, że wysyłając na obóz więcej niż jedno dziecko z rodziny, wiele firm udziela zniżek a za kolejne dzieci z rodzeństwa zapłacimy znacznie mniejszą kwotę. Również wykupując 2 lub więcej obozów w jednej firmie – będąc klientem danej fimy w wielu przypadkach otrzymamy zniżkę.  Należy pytać o zniżki i promocje.

A jakie kierunki zainteresowań na swój aktywny wypoczynek wybrało w tym roku Twoje dziecko?

 

 

Kurs na wychowawce kolonijnego dla osób, które ukończyły 18-lat i średnia szkołę>>

 

16 komentarzy

 1. ed ........ pisze:

  Swietnie napisane te fotki dodały cały urok temu blogowi pozdrawiam serdecznie kolezanke czesc PS SZKODA ZE NIE MOZNA OCEN WYSTAWIAC ZA BLOGA

 2. ed ........ pisze:

  Edek1956 /ed….. znajomy z portu ekologia społecznosc

 3. Zofia Lasek pisze:

  Świetne informacje i propozycje zebrane w jednym miejscu. Jak ściąga do wykorzystania dla tych co nie mieli pojęcia, że takie formy wypoczynku “przyjemne z pożytecznym” istnieją.

 4. Michał pisze:

  Świetnie! Już każde dziecko będzie miało co wybrać (tak sądzę) Ja oczywiście też musiałem coś wybrać i wybrałem wokalny i fotograficzny. Oba mnie bardzo interesują, bo lubię śpiewać i bardzo lubię fotografować. A ponieważ nie miałem co robić w wakacje, więc pojadę na te dwa obozy i możę się czegoś nowego nauczę. Pozdrawiam.

 5. Czy jeszcze zastanawiasz się nad wakacjami, czy już są one zaplanowane?

 6. Agata pisze:

  Dziekuje, to jest cos czego szukalam dla mojego dziecka. Super

 7. Vogue Travel pisze:

  Dziękujemy za zaproszenie na bloga, bardzo dobry pomysł, na pewno ułatwi on rodzicom wybór idealnego obozu dla swojej pociechy :)
  Mamy nadzieje, że zachęci on również do wypoczynku młodzież i dzieci, której wakacje z biurem podróży do tej pory kojarzyły się tylko z “nudnymi” zajęciami i nie rozumiejącymi ich wychowawcami. Tego typu kolonie to już passe! Na rynku jest spory wybór pośród obozów o konkretnej tematyce.
  My – firma Vogue Travel stawiamy na sztukę. Nasz projekt Kuźnia Talentów oferuje szeroki wachlarz obozów artystycznych dla młodzieży w wieku 12 – 18 lat, oczywiście mamy również propozycje dla naszych najmłodszych uczestników 7 – 12 lat, które oprócz sztuki oferują również aktywnie spędzony czas w Akademii Bonda czy na Wyspie Robinsona :)
  Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkim udanych wakacji!!! :)
  Zespół VT
  http://www.voguetravel.pl
  http://www.obozyzagraniczne.com (zagraniczne obozy młodzieżowe w pigułce :)

 8. Czas na przypomnienie dziecku piosenek kolonijnych – KUNDEL BURY – kto z Was to jeszcze pamięta??? hi hi hi ;) – http://www.ekaraoke.pl/index.php?p=more&id=5425

 9. Damian pisze:

  Jestem właśnie w trakcie pisania pracy magisterskiej dotyczącej sposobów spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii i wakacji. Ten wpis to spory “łyk inspiracji”, dużo ciekawych pomysłów w małej pigułce.
  Część mojej pracy musi być oparta o wyniki ankiety – byłbym wdzięczny za pomoc w jej wypełnianiu. Ankieta jest anonimowa, zawiera tylko 10 pytań.
  Podaję adres:
  http://www.wbadanie.pl/ankieta/238831939/1/
  Z góry wszystkim dziękuję za pomoc!
  Pozdrawiam
  Damian

 10. Oto relacja z obózu dziennikarsko-fotoreporterskiego w Kazimierzu Dolnym – http://www.michalzarzycki.pl/2011/07/kazimierz-dolny-dziennikarsko-fotoreporterski/

 11. Warto wyrobić dziecku specjalna legitymacje międzynarodową ucznia/studenta ISIC, na którą w wielu biurach podróży dostaniemy zniżkę np. w ALMATUR.pl – http://www.isic.pl/index.php/isic.html
  Mnie nie chciało się w zimie zrobić takiej legitymacji dla dziecka, a jechał na obóz snowboardowy i już była zniżka. Łącznie Michał zrealizuje w tym roku 4 obozy z Almaturu i wciąż nie ma tej legitymacji, zatem liczę utracine zniżki ;)

  Ponieważ okres legitymacji datuje się co roku od 1 września do grudnia kolejnego roku (maks. 16 miesięcy), to postanowiłam od 1 września tego roku wyrobić MIĘDZYNARODOWĄ LEGITYMACJĘ STUDENCKĄ ISIC dla Michała. Dzięki niej skorzysta ze zniżek zimową pora jadąc na obozy snowboardowe lub narciarskie oraz myślę, że przyda się ona na przyszłe wakacje 2012.

  A jakie zniżki dodatkowe może mieć dziecko? Oto przykłady:
  Filharmonia im. Artura Malawskiego, ul. Chopina 30, 35-055 Rzeszów, woj. podkarpackie tel.: (0-17) 862 84 08, ISIC – Zniżki – 50% na bilet wstępu
  Teatr im. Wandy Siemaszkowej ul. Sokola 7, 35-207 Rzeszów, 25% na bilety
  Bookland.net – księgarnia – 12% na zakupy w księgarniach,
  Sprawdź zniżki w Twoim mieście: http://www.isic.pl/index.php/lista-znizek/Kategoria/zakupy/Wojewodztwo/podkarpackie/Miasto/Rzesz%C3%B3w/isic/I/

 12. Wakacje dobiegają końca. Michał był już na trzech obozach, z których bardzo jest zadowolony:

  dziennikarsko-fotoreporterski w Kazimierzu – relacja:
  http://www.michalzarzycki.pl/2011/07/kazimierz-dolny-dziennikarsko-fotoreporterski/

  wokalny na Mazurach – relacja:
  http://www.michalzarzycki.pl/2011/07/interkamp-oboz-wokalny-na-mazurach/

  warsztaty fotograficzne w lasach Jury koło Częstochowy – Ponik – relacja po 29 sierpnia 2011

  Obecnie jest nad morzem na obozie medycznym, z które bardzo jest zadowolony, a za tydzień zostanie jeszcze na warsztatach z psychologii, na które sam bardzo chciał pojechać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Myślę, że we wrześniu na jego blogu ukażą się relacje również z tych obozów.
  Warto dodać, iż na każdym z obozów jest jeden dzień na zamianę grup i zajęć. W ramach takiej zamiany, Michał podjął decyzję, że w przyszłym roku chciałby pojechać na obóz kabaretowy, gdzie potrzebne są: dykcja, pomysł, humor oraz na warsztaty Hip-Hopowe. Wydaje się, że daleko do kolejnych wakacji 2012, ale jakoś szybko lecą kolejne lata….

 13. W tym roku na wakacje 2012 szczególnie polecam obóz tematyczny, którego informacje szczególnie będą przdatne w życiu naszym dzieciom – również w nauce historii i filozofii juz w gimnazjum. Obóz dla dyplomantów i prawników to obóz szczególny – to psychologia w praktyce. Poruszane sa tu najcenniejsze zagadnienia kształcące umiejetności retoryki, wywierania wpływu czyli perwswazji, negocjacji. Nauka argumentacji i zadawania pytań czyli jak nie wdac sie w szkole w bójkę a raczej wprowadzić swojego przeciewnika – często napastnika szkolengo w rozmowę, która nie będzie go obrażać, ale da mu do myślenia…
  Program znajomości podstaw działania psychologii dla dzieci i młodzieży, jest tu mistrzowsko opracowany do realizacji w wpraktyce – http://www.poszukiwaczeprzygod.pl/obozy/akademiaumyslu/prawniczy.html
  Polecam!

 14. Angelika pisze:

  A ja myślę, że wcale nie trzeba jeździć specjalnie nie wiadomo gdzie czy wysyłać dzieci na specjalne obozy (chociaż nie uważam, że to złe, to pozwala im sie rozwijać). Jednak sama preferuje wybrać się całą rodziną w miejsce, gdzie jest dużo zieleni i każdy znajdzie aktywne zajęcie dla siebie.

 15. Kinga pisze:

  Super pomysły, myśle że wiele z nich znajdzie zastosowanie u moich dzieciaczków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.