Warsztaty dla Liderów MLM z CaliVita w Anglii

“Umysł – władcą Twojego życia” to jeden z tematów rozwiniętych z niezwykłą precyzją przez Renatę Zarzycką (Coach). Dowiedzieliśmy się miedzy innymi jak pracuje mózg i w jaki sposób możemy go rozwijać dla najlepszego wykorzystania nadświadomości i podświadomości w kreowaniu naszego życia” – napisała  Elżbieta Bieługa z Luton (Anglia)  – uczestniczka i organizatorka warsztatów GTM21 dla Liderów CaliVita.

Temat ten rozpoczął II spotkanie GTM21 z Klubowiczami, Liderami i sympatykami CaliVita w Anglii.
GTM21 to specjalna coachingowa  grupa szkoleniowa – niedochodowa, pracująca na rzecz szerzenia praktycznej wiedzy o branży MLM i związanych z nią wielu zagadnień np. z zakresu psychologii sukcesu.

Warsztatowa forma spotkania pozwoliła podzielić nam całą naszą grupę na 3 mniejsze, z którymi spotkaliśmy się kolejno w marcu, kwietniu i w maju 2011. Niezwykłym było, że w sobotę – w grupie zagranicznej przyszło więcej zaproszonych gości niż mieliśmy przygotowanych miejsc. Z mojej obserwacji i przeprowadzonych ćwiczeń mogę stwierdzić , że wiele ćwiczeń spora większość osób wykonała bardzo dobrze, co w polskich grupach nie zawsze miało miejsce. Ale po to właśnie robimy ćwiczenia, aby zwrócić uwagę na jakiś problem i aby się czegoś nauczyć.

Zastanawiając się nad tym faktem doszłam do wniosku, że najczęściej za granicę wyjeżdżają przede wszystkim osoby zdeterminowane, gotowe na wszystko, aby osiągnąć swoje marzenia – swój cel, gotowe uczyć się szybko i równie szybko wdrażać nauki w życie. Ludzie Ci nie mają czasu na zastanawianie się, marudzenie i szukanie “dziury w całym”. Jak wiemy – szybkość działania, podejmowania wyzwań oraz decyzji, to pożądane cechy dla każdego człowieka sukcesu.

Przyznam, że nieco zdziwiła mnie różnica w myśleniu, zachowaniu i reakcjach podczas ćwiczeń warsztatowych. Być może życie tutaj jest inne i należy się szybko do niego przystosować –   ucząc się myślenia biznesowego lub masz wybór – jeśli nie dokonasz rozwoju osobowości – „przegrasz”. Teraz widać, że zmiany te prawie wszystkim pozwoliły na patrzenie z innej perspektywy niż typowo polska – „zaściankowa”. Pozwoliły uwolnić się od pewnych stereotypów myślowych i odnosić sukcesy na obcym rynku.

Mówiłam do słuchaczy  o ograniczeniu blokad i “wychodzeniu poza ramy”, o wolności działania i zmianie schematów myślenia w drodze do sukcesu i realizacji marzeń. Przy okazji uczestnicy spotkania zobaczyli film z naszych podróży, które kiedyś też były tylko w sferze marzeń. Dzięki zmianie myślenia, nauce, rozwojowi osobistemu oraz działaniu w branży MLM, po wielu latach nasze marzenia urzeczywistniły się i stały się realnym – zdobytym celem.

Po chwili relaksu i przerwie obiadowej, nastąpił czas na dobitny temat – jak zwykle o dość przewrotnym tytule: DEKALOG MLM.

„Dekalog MLM” to pomysł na kolejną książkę Piotra Z. oraz jeden wpisów na jego bloga. Z tego co się dowiedziałam, kolejnymi rozdziałami oraz ich wydrukiem, jest zainteresowany branżowy kwartalnik – NETWORK MAGAZYN a konkretnie redaktor Maciej Maciejewski. Czy dojdzie do druku kolejnych odcinków? Zobaczymy.

Tym czasem, na szkoleniu Piotr wyjaśnił, co oznacza wyraz „dekalog”, skąd on się wziął i dlaczego znalazł się w tytule tematu tego szkolenia. Dla jasności przekazu i szerszego wyjaśnienia znaczeń słów kluczowych w tekście kolejnych punktów, Piotr wszystkim rozdał dodatkowe materiały dodając skrótowe wyjaśnienie w każdym punkcie. Uczestnicy szkolenia szerzej omawiali punk po punkcie Dekalogu. A skąd właściwie taki pomysł?

Spotkanie  odbyło się w sobotę 21 maja 2011 jako kolejne warsztaty GTM 21 – tym razem dla grupy zagranicznej z Anglii. Zorganizowali je nasi najlepsi Liderzy z grupy CaliVita: Elżbieta i Antoni Bieługa oraz Małgorzata i Roberta Szydłowski – założyciel Polish Business Club.

Czy już rozumiesz, dlaczego tak mało osób odnosi sukcesy w MLM czy każdym innym biznesie?
Warto zapamiętać, że n
ie stosując się w życiu do określonych zasad, albo ich nie znając – nie mamy szans na wymiernie duże sukcesy.