+48 509 970 880
office@renatazarzycka.online

Warsztaty dla Liderów MLM z CaliVita w Anglii

"Czas na zmiany"

Warsztaty dla Liderów MLM z CaliVita w Anglii

“Umysł – władcą Twojego życia” to jeden z tematów rozwiniętych z niezwykłą precyzją przez Renatę Zarzycką (Coach). Dowiedzieliśmy się miedzy innymi jak pracuje mózg i w jaki sposób możemy go rozwijać dla najlepszego wykorzystania nadświadomości i podświadomości w kreowaniu naszego życia” – napisała  Elżbieta Bieługa z Luton (Anglia)  – uczestniczka i organizatorka warsztatów GTM21 dla Liderów CaliVita.

Temat ten rozpoczął II spotkanie GTM21 z Klubowiczami, Liderami i sympatykami CaliVita w Anglii.
GTM21 to specjalna coachingowa  grupa szkoleniowa – niedochodowa, pracująca na rzecz szerzenia praktycznej wiedzy o branży MLM i związanych z nią wielu zagadnień np. z zakresu psychologii sukcesu.

Warsztatowa forma spotkania pozwoliła podzielić nam całą naszą grupę na 3 mniejsze, z którymi spotkaliśmy się kolejno w marcu, kwietniu i w maju 2011. Niezwykłym było, że w sobotę – w grupie zagranicznej przyszło więcej zaproszonych gości niż mieliśmy przygotowanych miejsc. Z mojej obserwacji i przeprowadzonych ćwiczeń mogę stwierdzić , że wiele ćwiczeń spora większość osób wykonała bardzo dobrze, co w polskich grupach nie zawsze miało miejsce. Ale po to właśnie robimy ćwiczenia, aby zwrócić uwagę na jakiś problem i aby się czegoś nauczyć.

Zastanawiając się nad tym faktem doszłam do wniosku, że najczęściej za granicę wyjeżdżają przede wszystkim osoby zdeterminowane, gotowe na wszystko, aby osiągnąć swoje marzenia – swój cel, gotowe uczyć się szybko i równie szybko wdrażać nauki w życie. Ludzie Ci nie mają czasu na zastanawianie się, marudzenie i szukanie “dziury w całym”. Jak wiemy – szybkość działania, podejmowania wyzwań oraz decyzji, to pożądane cechy dla każdego człowieka sukcesu.

Przyznam, że nieco zdziwiła mnie różnica w myśleniu, zachowaniu i reakcjach podczas ćwiczeń warsztatowych. Być może życie tutaj jest inne i należy się szybko do niego przystosować –   ucząc się myślenia biznesowego lub masz wybór – jeśli nie dokonasz rozwoju osobowości – „przegrasz”. Teraz widać, że zmiany te prawie wszystkim pozwoliły na patrzenie z innej perspektywy niż typowo polska – „zaściankowa”. Pozwoliły uwolnić się od pewnych stereotypów myślowych i odnosić sukcesy na obcym rynku.

Mówiłam do słuchaczy  o ograniczeniu blokad i “wychodzeniu poza ramy”, o wolności działania i zmianie schematów myślenia w drodze do sukcesu i realizacji marzeń. Przy okazji uczestnicy spotkania zobaczyli film z naszych podróży, które kiedyś też były tylko w sferze marzeń. Dzięki zmianie myślenia, nauce, rozwojowi osobistemu oraz działaniu w branży MLM, po wielu latach nasze marzenia urzeczywistniły się i stały się realnym – zdobytym celem.

Po chwili relaksu i przerwie obiadowej, nastąpił czas na dobitny temat – jak zwykle o dość przewrotnym tytule: DEKALOG MLM.

„Dekalog MLM” to pomysł na kolejną książkę Piotra Z. oraz jeden wpisów na jego bloga. Z tego co się dowiedziałam, kolejnymi rozdziałami oraz ich wydrukiem, jest zainteresowany branżowy kwartalnik – NETWORK MAGAZYN a konkretnie redaktor Maciej Maciejewski. Czy dojdzie do druku kolejnych odcinków? Zobaczymy.

Tym czasem, na szkoleniu Piotr wyjaśnił, co oznacza wyraz „dekalog”, skąd on się wziął i dlaczego znalazł się w tytule tematu tego szkolenia. Dla jasności przekazu i szerszego wyjaśnienia znaczeń słów kluczowych w tekście kolejnych punktów, Piotr wszystkim rozdał dodatkowe materiały dodając skrótowe wyjaśnienie w każdym punkcie. Uczestnicy szkolenia szerzej omawiali punk po punkcie Dekalogu. A skąd właściwie taki pomysł?

Spotkanie  odbyło się w sobotę 21 maja 2011 jako kolejne warsztaty GTM 21 – tym razem dla grupy zagranicznej z Anglii. Zorganizowali je nasi najlepsi Liderzy z grupy CaliVita: Elżbieta i Antoni Bieługa oraz Małgorzata i Roberta Szydłowski – założyciel Polish Business Club.

Czy już rozumiesz, dlaczego tak mało osób odnosi sukcesy w MLM czy każdym innym biznesie?
Warto zapamiętać, że n
ie stosując się w życiu do określonych zasad, albo ich nie znając – nie mamy szans na wymiernie duże sukcesy. 

 

4 komentarze

 1. Elżbieta pisze:

  Bo sukces też trzeba zaplanować. Większość nie ma zupełnie pojęcia od czego zacząć. Jeśli człowiek nie stosuje się do określonych zasad w życiu to staje się ono często ciężarem – stąd tak wiele narzekań na kłopoty, upatrywanie we wszystkim i we wszystkich przyczyny porażek – ale nie w sobie. Sposób myślenia przekłada się na sposób działania – postrzegania siebie i swojej roli w w środowisku. A właśnie wybór środowiska, w którym umieszczamy siebie jest podstawą zmiany myślenia i działania. Sami kreujemy nasze życie – wybór należy tylko do nas i to od nas zależy co osiągniemy – albo spełnienie naszych pragnień czyli sukces, albo do końca będziemy mieli „przekopane” życie. Ale zmiany wymagają wysiłku – nie każdy tego chce. Tak na prawdę niewielu ludzi zastanawia się nad swoim sukcesem i planuje go. Ci którzy uczestniczyli w sobotnich wykładach już wiedzą czego chcą, albo poszukują nadal swojego miejsca w życiu. To wymaga poszukiwań, wysiłku i przebywania wśród ludzi odnoszących sukcesy. Dlatego cieszy fakt, że trzeba było dostawiać krzesła…
  Dziękujemy i Tobie Renatko i Piotrowi, że chcecie do nas przybywać – mimo odległości. Wasza wiedza i doświadczenie przekłada się na naszą zmianę i odważniejsze sięganie po „swoje”.

 2. Introwertyk pisze:

  Witam,

  Odnosząc się do fragmentu tekstu, który wklejam poniżej chciałem zapytać czy ma Pani radę dla osób, które właśnie mają problem z podejmowaniem decyzji czy też podejmują je wolniej, są ostrożniejszy itp. ? Czy poniższy wniosek, że osoby z odpowiednim temperamentem i osobowością mają łatwiej na starcie, a inne muszą ciężej nad sobą pracować i są do tyłu?

  “Zastanawiając się nad tym faktem doszłam do wniosku, że najczęściej za granicę wyjeżdżają przede wszystkim osoby zdeterminowane, gotowe na wszystko, aby osiągnąć swoje marzenia – swój cel, gotowe uczyć się szybko i równie szybko wdrażać nauki w życie. Ludzie Ci nie mają czasu na zastanawianie się, marudzenie i szukanie „dziury w całym”. Jak wiemy – szybkość działania, podejmowania wyzwań oraz decyzji, to pożądane cechy dla każdego człowieka sukcesu.

  Przyznam, że nieco zdziwiła mnie różnica w myśleniu, zachowaniu i reakcjach podczas ćwiczeń warsztatowych. Być może życie tutaj jest inne i należy się szybko do niego przystosować – ucząc się myślenia biznesowego lub masz wybór – jeśli nie dokonasz rozwoju osobowości – „przegrasz”. Teraz widać, że zmiany te prawie wszystkim pozwoliły na patrzenie z innej perspektywy niż typowo polska – „zaściankowa”. Pozwoliły uwolnić się od pewnych stereotypów myślowych i odnosić sukcesy na obcym rynku.”

  • Dziękuję za komentarz. Potwierdzam: “szybkość działania, podejmowania wyzwań oraz decyzji, to pożądane cechy dla każdego człowieka sukcesu”.

   Nauczeni jesteśmy aby wszystko przemyśleć. Ale często im więcej myślimy tym więcej pytań a to coraz bardziej wstrzymuje nas od działania. W wyniku tego często inni sa już daleko przed nami, a my dalej zastanawiamy sie i myslimy i… boimy sie podjąc decyzję.

   Na szczęscie nie jest tak u wszystkich.

   Jest takie powiedzenie – kto nie ryzykuje – ten nie ma.

   Czasami trzeba zaryzykowac swój czas, aby cos osiągnąć i nie zawsze mamy od razu odpowiedzi na wszystkie pytania. W przeszłości spotykaliśmy ludzi, którzy zamin podjęci deyczję o współpracy z dana firmą, musieli znac odpowiedzie na wszysktie pytania – nawet te, które zupelnie ich nie dotyczyły na wstępnym etapie pracy. Efektem tego było, że zabierały cenny czas sponsorowi, zawracały głowę i nigdy nic nie zrobiły, bo wciąz nie miały odpowiedzi na kolejne swoje pytania.

   W tematcie szybkości podejmowania decyzji i klasyfikacji osób po wielu cechcach m.in. szybkości podejmowania decyzji – do biznesu czy współpracy, polecam książkę MYŚL I BOGAC SIĘ Napoleona Hilla – http://merlin.pl/Mysl-i-bogac-sie-Podrecznik-czlowieka-interesu_Napoleon-Hill/browse/product/1,920115.html?gclid=CPyHkuDuva8CFcNF3wodIyBBwA

   Tu fragment audiobooka – http://www.youtube.com/watch?v=dfZwWj_9Z14

   • Introwertyk pisze:

    To prawda z tym myśleniem. To tak jak z podejściem do dziewczyny.. gdy nie podejdziemy w ciągu ‘pierwszych sekund’ to później na 90% już w ogóle nie podejdziemy ;)

    Dziękuje za odpowiedź. Swoją drogą jeśli ktoś tutaj kiedyś miał problem z podejmowaniem decyzji i go rozwiązał, dzięki czemu poszedł do przodu to proszę o kontakt na ‘kontakt’ @ ‘jestemintrowertykiem.pl’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.