+48 509 970 880
office@renatazarzycka.online

Jesteś tym co jesz. Takie proste a zarazem jakie trudne…

"Czas na zmiany"

Jesteś tym co jesz. Takie proste a zarazem jakie trudne…

Zdrowa, naturalna i nieprzetworzona żywność to lek na większość chorób XXI wieku. Wiedzieli o tym starożytni mędrcy tacy jak znani greccy lekarze Hipokrates (IV w. p.n.e.) i Galena (II w. n.e.) oraz perski lekarz Avicenna ( X/XI w. n.e.),  którego pisma dały podłoże dla medycyny europejskiej. Głosili oni zgonie maksymę, twierdząc iż: 

“Najwartościowsza jest żywność, która leczy i lek, który żywi”.

Dziś wydaje się nam, iż prawie wszyscy wiedzą o tym jak się zdrowo odżywiać.  Jednak w praktyce mało kto przestrzega tych zasad.

Warto pamiętać, że w chorobie jedynym człowiekiem, który faktycznie może Cię uzdrowić – jesteś Ty sam  a szczególnie Twój umysł – wiedza i myśli jakie masz w głowie.

Negatywne myśli i brak wiary w kurację leczniczą z pewnością nie pomogą. Zawsze warto myśleć pozytywnie i pobudzać uzdrawiającą moc wyobraźni – wizualizować siebie jako zdrowego człowieka.  Ale co robić jeszcze?

Moim zdaniem warto inwestować  swój czas w zdobywanie informacji o cennych skłanikach odżywczych i tym, co dzieje się z naszym organizmem, kiedy ich zabraknie. Na blogu chcę poruszać te zagadnienia, gdzyż wydają mi się one jednymi z najważniejszych w naszym życiu. Od dobrego zdrowia zależy to co robimy, jak pracujemy, jaką wytwarzamy energię wokół siebie –  energię szczęścia i radości czy energię cierpienia. Jeśli interesują Cię te zagadnienia, kliknij w klawisz RSS po prawej i zasubskrybuj wpisy na tym blogu. Kliknij też LUBIĘ TO w okienku Facebooka aby dołączyć do sympatyków bloga.

Historyk i rzymski pisarz starożytny  Gaius Plinius Secundus zwany Starszym  (Włochy – I w. n.e.) powiedział:

“Dziś zadbaj o swoje zdrowie, byś nie musiał o nim marzyć, gdy będziesz w niemocy”.

Czytaj i zdobywaj wiedzę, pytaj i poszukuj informacji u wielu osób – lekarzy, dietetyków, specjalistów od suplementów i naturoterapeutów. Czytaj książki z tego zakresu, a dalej – odpowiednio się odżywiaj.   Może znajdziesz podpowiedź  w tym filmie?

 [tube]DsOoVJBrvHE[/tube]

Mam grupę krwi “A” i stosuje dietę zgodną z grupą krwi. Jest ona  bliższa dla wegetarian, ale i tak  zjadam delikatne mięso drobiowe oraz z ryb. Co prawda zjadam je w minimalnych ilościach, ale wciąż się zastanawiam nad tym o czym jest mowa w filmie.  Jak to faktycznie z tym jest?

A co z naszymi braćmi mniejszymi – jak mówił o zwierzętach św. Franciszek – zjadać czy nie?

I co Ty na to?
=============

Renata Zarzycka-Bienias – ZnanyLekarz.pl

Poradniki na temat zdrowia  – patrz SUBSKRYPCJA >>

 

 

 

4 komentarze

 1. Ja się w pełni podpisuje pod tym tekstem. Coraz częściej trzęsie mnie na myśl o tym, że mam iść do sklepu i robić zakupy spożywcze, a kiedy czytam etykiety na opakowaniach to włosy mi się na głowie jeżą! I w 100% zgadzam się również z tym, że harmonia, spokój, rodzaj myślenia mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie nie tylko fizyczne ale także psychiczne. Budujące jest również to, że coraz więcej lekarzy różnych specjalności zaczyna wyrażać się pochlebnie na temat suplementacji i medycyny naturalnej, oby to poszło wszystko w dobrą stronę.

 2. Robert 2010 pisze:

  Pozytywne podejście i myślenie to podstawa dlatego tak jak napisałaś Reniu -jedynym człowiekiem który może cię uzdrowić jesteś ty sam…-Zgadzam się z tym całkowicie :) Trzeba więcej uwagi poświęcać temu co kupujemy , czytać etykiety na produktach żywnościowych no , ale to kwestia chęci i zmiany trybu życia , a tego nikt na siłę nie wpoi….Co do suplementacji diety-ja stosuje się do wskazań mojego lekarza i nie ,, napycham ,, się na zapas różnymi witaminami itd. czasami takie właśnie samowolne przyjmowanie suplementów jest gorsze od ich braku.We wszystkim trzeba zachować – zloty środek- mieć zaufanego lekarza o dużej wiedzy (bo w każdej grupie zawodowej są partacze…) i samemu mieć otwarty umysł na otaczający świat :)
  Pozdrawiam Asia bo pozwoliłam sobie napisać tych kilka słów z Roberta konta

 3. Marcin Kosy pisze:

  Wydaje się nam, tylko wydaje. Co gorsza wiele osób twierdzi, że zdrowo się odżywia a jest to tylko ich dziwne przekonanie. Przykład: Moja Marta poszła jakiś czas temu do koleżanki. Zaczęły rozmawiać o zdrowym żywieniu. Koleżanka zaczęła wymieniać czego to ona nie je, jak zdrowo się odżywia. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że podczas około dwu godzinnego pobytu ta zdrowo odżywiająca się koleżanka wypiła dwu litrową butelkę jakiejś Fanty!!! Ot i w takim matriksie ludzie żyją:)
  Pozdrawiam :)

 4. […] Jesteś tym co jesz. Takie proste a zarazem jakie trudne… >> Podziel się: […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.